Aktywność fizyczna na wagę złota w życiu każdego seniora

Czy aktywny styl życia to tylko nowa moda? Czy można zmienić swoje przyzwyczajenia i zacząć dbać o siebie w każdym wieku? Czy trudno jest żyć aktywnie?

Oczywiście, że nie! Wszystko jest w zasięgu Twojej ręki!

Turnusy rehabilitacyjne 50

Aktywność fizyczna – trzeba znaleźć motywację

Z czym kojarzy Ci się słowo ReVital? Nam kojarzy się z odnową biologiczną, ze zdrowym stylem życia, z aktywnością fizyczną, z prewencją bólu. Wszystkie te działania możesz rozpocząć w każdym wieku. Najlepiej zacząć już dzisiaj. Bez względu na to ile masz lat – 30 czy 80. Bo dbać o siebie warto w każdym wieku.

Pan Tadeusz ma 72 lata. Nigdy wcześniej nie myślał o sporcie i zawsze lubił dobrze zjeść (niekoniecznie zdrowo). Cenił sobie wygodę, a jego aktywność fizyczna ograniczała się do drobnych prac w ogrodzie i krótkich wycieczek rowerowych do sklepu i z powrotem. Od kilku lat cierpi na ból kolan (zapewne pojawiły się zmiany zwyrodnieniowe). O programie Origin ReVital dowiedział się przypadkiem i z chęci urozmaicenia sobie planu dnia, zdecydował się wziąć w nim udział. W 5-osobowej grupie aktywnie i sumiennie ćwiczył, a po treningu odprężał się korzystając z hydromasażu oraz masażu limfatycznego. Ból kolan leczył innowacyjnymi zabiegami fizykoterapeutycznymi (m.in. super indukcyjną stymulacją, laserem wysokoenergetycznym oraz terapią radiofalową ukierunkowaną). Ćwiczenia aktywizujące wszystkie grupy mięśniowe przy użyciu treningu obwodowego łączył z aktywnym odpoczynkiem na platformie wibracyjnej. „Nie sądziłem, że ćwiczenia w tym wieku mogą być dla mnie bezpieczne i mogę tak rewelacyjnie się po nich czuć! Aż nie chce mi się wierzyć, że nawet kolana po zabiegach przeciwbólowych przestają mnie ograniczać” – Pan Tadeusz nie kryje radości i chęci na więcej. Takich osób jak Pan Tadeusz znamy wiele. Ty również możesz być jedną z nich.

Jakie korzyści przynosi udział w programie Origin ReVital?

  • Silniejsze mięśnie i sprawne stawy – ćwiczenia fizyczne wzmacniają mięśnie, ścięgna i stawy, a także zmniejszają ryzyko demineralizacji kości. Regularne ćwiczenia zwiększają ruchomość w stawach oraz zapobiegają ich zesztywnieniu. W rezultacie wpływają także na mniejsze odczuwanie bólu.

  • Zmniejszone ryzyko otyłości – otyłość jest chorobą cywilizacyjną, która dotyka sporą część populacji. Aby jej uniknąć należy dbać o aktywność fizyczną każdego dnia.

  • Odporniejszy organizm – po regularnym wysiłku układ odpornościowy zdecydowanie się wzmacnia, a także spada ryzyko zachorowania na cukrzycę oraz nadciśnienie tętnicze.

  • Sprawniejszy umysł – aktywność fizyczna opóźnia rozwój chorób ośrodkowego układu nerwowego np. choroby Alzheimera czy demencji starczej! Ruch jest świetnym lekarstwem na bezsenność i depresję.

  • Mniejsze ryzyko chorób układu krążenia i serca – zwiększa się natlenienie organizmu, dzięki temu do komórek dociera więcej substancji odżywczych.

  • Lepsza pamięć – ćwiczenia fizyczne poprawiają funkcje poznawcze (np. łatwiej zapamiętać nr telefonu, rozpoznać twarz, liczyć w pamięci, czytać)

     

Turnus Rewitalizujący - Program kompleksowej aktywizacji połączony z szeregiem zabiegów zdrowotnych oraz zajęć indywidualnych.

Z myślą o osobach, pragnących świadomie i pod fachowym nadzorem zadbać o swoje zdrowie i sprawność, zregenerować organizm, nabrać sił witalnych i odprężyć się w urokliwym miejscu, przygotowaliśmy program kompleksowej aktywizacji i rewitalizacji. Cały program jest połączony z szeregiem zabiegów zdrowotnych oraz zajęć indywidualnych w ramach tygodniowych turnusów.

Program organizowany jest w Centrum Origin Otwock, położonym w samym sercu lasu, co wspomaga kompleksową regenerację organizmu.
Do dyspozycji uczestników programu jest supernowoczesny sprzęt do ćwiczeń, a także kriosauna, komora hiperbaryczna, bieżnia antygrawitacyjna i urządzenie do podciśnieniowej stymulacji kończyn dolnych – niezwykle skuteczna forma przeciwdziałania zakrzepom i żylakom.

Więcej szczegółów na temat turnusów można znaleźć w zakładce ReVital.

Pobyt Rewitalizująco-Odtworzeniowy jest znakomitym pomysłem na prezent, zarówno dla rodziców jak i dziadków. Zamiast kolejnej pary ciepłych skarpet lepiej podarować bliskim osobom mniej bólu i większą sprawność fizyczną.
Nasze turnusy to połączenie pobytu rehabilitacyjnego z sanatoryjnym.
Dbamy nie tylko o sferę fizyczną uczestników programu, ale także o dobry nastrój, organizując szereg zajęć rekreacyjnych, pozwalających na nawiązywanie nowych znajomości.