Automatyczne schody terapeutyczne w rehabilitacji po urazach i w schorzeniach neurologicznych

SCHODY DST są innowacyjną metodą rehabilitacji pacjentów, którą wykorzystujemy w rehabilitachi schorzeń:

  • ortopedycznych
  • neurologicznych
  • pediatrycznych
  • geriatrycznych
  • po amputacjach kończyn

Na każdym etapie leczenia pozwalają na stopniowanie trudności, poprzez regulowanie wysokości schodów w przedziale 0-16,5 cm, w celu dostosowana do możliwości pacjenta. Automatyzacja, stabilna konstrukcja i prosta obsługa zapewniają komfort zarówno pacjenta, jak i terapeuty.

Oprogramowanie DST System umożliwia archiwizację danych pacjentów oraz monitorowanie postępów terapii, a co za tym idzie, motywuje pacjenta do aktywności podczas trwania terapii.

Czynnik DST to uniwersalny i obiektywny parametr generowany przez DST System, przekazujący dokładne informacje odnośnie aktualnych zdolności pacjenta do pokonywania schodów na odpowiedniej wysokości. Czynnik DST pozwala prognozować postępy pacjenta, zapewnia szybką ocenę jego aktualnego stanu i poziomu aktywności , wpływa na pacjenta motywująco. Ułatwia też komunikację sztabu medycznego.

Umiejętność chodzenia po schodach jest kolejnym etapem rehabilitacji pacjentów, których zdolność poruszania została utracona lub upośledzona w konsekwencji urazów lub schorzeń.

Urządzenie jest wykorzystywane w Centrum Origin Kraków w systemie ambulatoryjnym i stacjonarnym.