Centrum ORIGIN Otwock przygotowuję pacjentów do wszczepienia endoprotezy

Osoby cierpiące na zwyrodnienie stawu biodrowego lub kolanowego z uwagi na ból, utratę swobody ruchu, a co się z tym wiąże utratę ogólnego komfortu życia, są często kierowane na operację wymiany uszkodzonego stawu na sztuczny. Leczenie operacyjne zawsze budzi obawy związane z prawidłowym wykonaniem procedur medycznych i ewentualnymi komplikacjami pooperacyjnymi, a także z późniejszym procesem rehabilitacji i tempem powrotu do zdrowia.

Centrum Origin Otwock przygotowuję pacjentów do wszczepienia endoprotezy

Wciąż zbyt mało mówi się o tym, jak ważnym dla pacjenta etapem, który absolutnie nie powinien być pomijany, jest rehabilitacja przed zabiegiem protezoplastyki (wszczepienie endoprotezy). Dzięki właściwemu przygotowaniu pacjenta następuje przyspieszenie procesu regeneracji po zabiegu oraz znaczne zmniejszenie ryzyka powikłań.

W Centrum Origin Otwock przygotowujemy pacjenta do zabiegu operacyjnego pod względem zarówno fizycznym jak i psychicznym.
Program rehabilitacji przedoperacyjnej oferowany jest w formie 14 – dniowego turnusu

W ramach programu:

  • uczymy pacjenta bezpiecznych technik wczesnego usprawniania, związanych z czynnościami takimi jak wstawanie z łózka czy krzesła oraz unikania nieprawidłowych zachowań, które mogłyby przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia
  • uczymy chodzenia z wykorzystaniem sprzętu ortopedycznego
  • prowadzimy rehabilitację pod kątem poprawy wydolności oraz siły mięśniowej pacjenta
  • stosujemy nowoczesne metody fizykoterapii działające przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwzakrzepowo

Pacjenci korzystający z programu rehabilitacji przedoperacyjnej są znacznie lepiej przygotowani do zabiegu wszczepienia endoprotezy, więc ich okres rehabilitacji po zabiegu zostaje skrócony do minimum, a przebieg procesu rehabilitacji jest o wiele łatwiejszy w aspekcie fizycznym i psychicznym.

Oferujemy program rehabilitacji, który ze względu na zbyt długi czas oczekiwania w kolejkach systemowych, jest praktycznie niedostępny dla pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem w ramach NFZ.

ORIGIN Polska
ul. Hajoty 49
01-821 Warszawa
tel. +48 (22) 279 49 00

Copyright 2019 | All Rights Reserved – Projekt i wykonanie Origin Polska