Najnowocześniejszy
Ośrodek Rehabilitacji neurologicznej
i opieki demencyjnej
w Polsce

Centrum Origin Otwock to   
ośrodek rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej  
oraz kompleksowej opieki i terapii w demencji

Ośrodek jest podzielony na 8 klastrów. W każdym klastrze może być zakwaterowanych od 12 do 20 osób, co stwarza poczucie kameralnej i domowej atmosfery. W sprawie przyjęcia pacjenta prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

W Centrum Origin Otwock oferujemy

Zobacz jak wygląda nasze Centrum

Unikalny sprzęt o najwyższych światowych standardach
Najnowocześniejsze metody rehabilitacji


Sala Doświadczania Świata - Snoezelen

  • Terapia sensoryczna realizowana w Sali Doświadczania Świata stanowi jedną z wielu form terapii zajęciowej, mającej na celu usprawnianie funkcjonowania pacjentów Centrum Origin Otwock.
  • Jest wykorzystywana w pracy terapeutycznej z dziećmi, dorosłymi i osobami starszymi w różnych fazach demencji, z uszkodzeniami mózgu, chronicznymi bólami i innymi problemami zdrowotnymi. Z terapii korzystają także osoby zdrowe, najczęściej w celu relaksacji i odprężenia.
  • W Sali prowadzone są zajęcia rewalidacyjne mają na celu stymulację polisensoryczną, pobudzanie zmysłów, wyzwalanie aktywności osób poddanych terapii, zwiększenie ich możliwości nawiązywania i utrzymywania kontaktu z opiekunem, a także sprzyjanie wyciszeniu emocjonalnemu, łagodzeniu stresów, relaksacji, odprężeniu, wzmacnianiu poczucia bezpieczeństwa. Staje się to możliwe dzięki różnorodnym, interaktywnym, stymulującym zmysły urządzeniom oraz szczególnej atmosferze panującej podczas terapii.
  • Terapia w sali Snoezelen poprawia koordynację wzrokowo-ruchową oraz orientację w przestrzeni, rozwija spostrzegawczość, usprawnia koncentrację na bodźcach słuchowych, aktywizuje zmysł dotyku i umożliwia zdobywanie doświadczeń zapachowych. Przestrzeń Sali pozwala również na stymulowanie zmysłu równowagi oraz doświadczanie aktywności wynikającej z ruchu. Terapia dobierana jest indywidualnie, zależnie od potrzeb. 
  • Centrum dysponuje pomieszczeniem wyposażonym w różnego rodzaju urządzenia stymulujące ludzkie zmysły (wzrok, słuch, dotyk, węch, smak) i dostarczające różnorodnych bodźców. Zmysły pobudzane są za pośrednictwem efektów świetlnych, kształtów, delikatnych wibracji, odpowiednio dobranych dźwięków i muzyki oraz aromaterapii.
  • Salę zaprojektowano tak, aby odpowiadała potrzebom i komfortowi naszych podopiecznych. Są miejsca do siedzenia, jest pufa, jest fotel. Pomieszczenie zaprojektowano tak, aby zapewnić relaks i poczucie bezpieczeństwa osobom z demencją poprzez stymulację sensoryczną w przyjemnym otoczeniu przy jednoczesnej aktywizacji pozostałych umiejętności. Ma ono za zadanie stworzenie środowiska zarówno relaksującego, jak i stymulującego, w którym osoby korzystające z terapii mogą wybierać, obserwować, kontrolować i badać bodźce wokół siebie.

Park i ogród terapeutyczny

  • Centrum otoczone jest dużym kompleksem leśnym, stanowiącym część Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Przeważa w nim drzewostan iglasty, sosnowy, a w poszyciu leśnym dominują krzewy jałowca. Taki skład gatunkowy decyduje o niezwykłych walorach klimatycznych i zdrowotnych okolicy. Obok produkcji tlenu, do atmosfery wydzielane są znaczne ilości fitocydów – substancji o działaniu uspokajającym i bakteriobójczym. Uwalniane olejki lotne dezynfekują drogi oddechowe oraz rozszerzają naczynia krwionośne.
  • Osobom korzystającym z naszych usług i ich gościom oferujemy do dyspozycji duży prywatny park sosnowy, którego część będzie zajmował specjalnie zaprojektowany ogród terapeutyczny, przeznaczony dla osób dotkniętych demencją. Zachęcają one do kontaktu z naturą i czerpania z bogactwa bodźców wypełniających leśne otoczenie naszego Centrum.
  • W ogrodzie terapeutycznym, w celu osiągnięcia specyficznych celów terapeutycznych stosowana jest hortiterapia. Uprawianie i pielęgnacja roślin prowadzona przez doświadczonych terapeutów ma za zadanie inspirować i absorbować, rozwijać kreatywność, przyspieszać rekonwalescencje, poprawiać stan zdrowia fizycznego i psychicznego.
  • Shinrin-yoku, czyli zanurzenie w lesie, to japońska metoda terapii wykorzystująca kontakt z naturą jako technikę wspierającą rekonwalescencję. Spacery i relaks wśród drzew pozwalają zapomnieć o dolegliwościach i ograniczonej sprawności. Udowodnione naukowo korzyści jakie niesie ta forma terapii obejmują stymulację systemu odpornościowego, obniżenie tętna i produkcji hormonu stresu, poprawę nastroju, snu i poziomu energii oraz przyspieszenie procesu regeneracji organizmu.
Podmiot leczniczy świadczący usługi:
LNA SANTÉ ORIGIN Sp. z o.o.
01-821 Warszawa ul. Hajoty 49
NIP 5213894142
Nr księgi rejestrowej 000000248882

CENTRUM ORIGIN OTWOCK
ul. Bernardyńska 13  |  05-400 Otwock

TRYB STACJONARNY
Aby otrzymać indywidualną ofertę turnusu stacjonarnego prosimy o przesłanie dokumentacji medycznej pacjenta na adres e-mail: bokotwock@originpolska.com lub kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta: tel. 573 418 396

TRYB AMBULATORYJNY
Aby umówić termin konsultacji lekarskiej, fizjoterapeutycznej, neuropsychologicznej, neurologopedycznej lub rehabilitacji w trybie ambulatoryjnym prosimy o kontakt telefoniczny  z Recepcją:  tel. 22  102 60 80
adres e-mail: dokotwock@originpolska.com

poniedziałek – piątek  |  7.00 – 19.00
sobota – niedziela  |  10.00 – 16.00

 MediRaty

Centrum Origin Otwock
ul. Bernardyńska 13-15
05-400 Otwock

Centrum Origin Kraków
ul. Osiedle Młodości 10
31-908 Kraków – Nowa Huta

Copyright 2019 | All Rights Reserved
Projekt i wykonanie Origin Polska