Diagnostyka i leczenie nietrzymania moczu – Nieinwazyjna terapia Salus Talent Uro

Schorzenia urologiczne i uroginekologiczne to poważny problem dotyczący osób obu płci. Dotyka on nie tylko osób w podeszłym wieku. 

Pojawia się u młodych kobiet, bardzo często po urodzeniu dziecka oraz wśród mężczyzn w związku z dolegliwościami prostaty i wynikającymi z nich powikłaniami oraz zaburzeniami erekcji.

Ze względu na skalę występowania, problem nietrzymania moczu (NTM) urasta, także w ocenie WHO, do rangi ważnego, aktualnego i złożonego problemu psychologiczno-socjalnego. A mimo to, wciąż należy do niezmiernie krępujących.

Stosowane obecnie leczenie farmakologiczne bywa skuteczne w zaburzeniach trzymania moczu z powodu naglącego parcia. 

W przypadkach wysiłkowego nietrzymania moczu, do niedawna jeszcze lekarze zalecali zabiegi takie jak elektrostymulacja, laseroterapia czy terapia falami radiowymi, a nawet zabiegi chirurgiczne. Jednakże metody te, uchodzące za niekomfortowe dla pacjentów, nie cieszą się wśród nich popularnością.

Diagnostyka i leczenie nietrzymania moczu - Nieinwazyjna terapia Salus Talent Uro

Inaczej jest w przypadku Innowacyjnej terapii z użyciem urządzenia Salus Talent Uro – nieinwazyjnej, niekrępującej, komfortowej dla pacjenta i skutecznej terapii, w której wysoko indukcyjny, głęboko penetrujący, pulsacyjny stymulator elektromagnetyczny umożliwia miejscowe przyłożenie pola elektromagnetycznego o dużej intensywności i małej częstotliwości, przenikającego przez warstwy odzieży, tkanek i kości, w celu stymulacji rejonu dna miednicy.

W efekcie następuje depolaryzacja nerwów i skurcz mięśni, prowadzący do ich głębokiej stymulacji (głębokość penetracji sięga 10 cm), redukcji bólu (teoria endorfinowa oraz teoria bramki bólowej) oraz poprawy krążenia i przyspieszenia procesu regeneracji. 

Zabieg z użyciem urządzenia Salus Talent Uro jest całkowicie nieinwazyjny i w najmniejszym stopniu nie narusza intymności pacjenta. Nie wymaga rozbierania się, co dodatkowo podnosi komfort. 
Urządzenie Salus Talent Uro wykorzystywane jest w połączeniu ze specjalnie skonstruowanym, wygodnym fotelem, w którego siedzisku fizjoterapeuta umieszcza dysk elektromagnetyczny emitujący pole. Reakcja organizmu jest indywidualna, a poziom intensywności bodźców subiektywny – najczęściej są one odczuwane jako mrowienie i nie wywołują niepokoju ani żadnych innych niepożądanych odczuć.     
Terapia nietrzymania moczu przy użyciu urządzenia Salus Talent Uro, stosowana także z powodzeniem w przypadku zaburzeń erekcji u mężczyzn oraz dysfunkcji seksualnych u kobiet, jest nowoczesną i jedną ze skuteczniejszych metod terapeutycznych w walce z tą przykrą dolegliwością. Dająca wyjątkowo dobre rezultaty, precyzyjna, bezkontaktowa, komfortowa dla pacjenta metoda jest całkowicie bezpieczna, łatwa i szybka w aplikacji. Nie powoduje bólu i efektów ubocznych. Pozwala na natychmiastowy powrót do codziennych zajęć. Prowadzi do istotnej poprawy fizjologicznych funkcji organizmu, odzyskania pewności siebie w codziennym życiu, a w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu, zredukowania  albo całkowitego wyeliminowania konieczności stosowania materiałów chłonnych, takich jak podkłady czy pieluchomajtki.

Zastosowanie terapii wymaga skierowania lekarskiego od lekarza zewnętrznego albo po konsultacji kwalifikującej przez lekarza Centrum Origin Otwock.

CZAS TRWANIA ZABIEGU: 20 minut
LICZBA ZABIEGÓW ZALECANYCH W RAMACH TERAPII: 8-12  
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW W RAMACH TERAPII: 2-3 razy w tygodniu
CZĘSTOTLIWOŚĆ TERAPII: indywidualnie, średnio 2 razy w roku 
CENA POJEDYNCZEGO ZABIEGU: 60 zł
CENA PAKIETU 12 ZABIEGÓW: 660 zł
5-cio DNIOWY PROGRAM NTM: 1880 zł 

Program rehabilitacji urologicznej przeznaczony dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.
Redukcja problemów zdrowotnych związanych z nietrzymaniem moczu oraz intymnych dysfunkcji seksualnych umożliwia osobom, cierpiącym na te dolegliwości, poprawę komfortu i satysfakcji z życia, niezależnie od wieku.

ZGŁOSZENIA ORAZ REZERWACJA TERMINÓW:
OTWOCK +48 797 606 112, +48 (22) 102 60 80
KRAKÓW +48 536 790 930, +48 (12) 202 08 32

ORIGIN Polska
ul. Hajoty 49
01-821 Warszawa
tel. +48 (22) 279 49 00

Copyright 2019 | All Rights Reserved – Projekt i wykonanie Origin Polska