YOUR OPINION
IS IMPORTANT TO US

innowacyjna rehabilitacja i opieka senioralna Origin

Opinie naszych klientów

1. Mariusz Bodęga

Bez wątpienia nie ma lepszego miejsca od Centrum Origin Otwock w zarówno Warszawie jak i okolicy. Natomiast terapie w COO można spuentować połączeniem dwóch określeń: magicy i profesjonaliści. Działają cuda. I to w niesamowicie miły sposób. Nawet w przypadkach niezbyt rokujących, o czym przekonałem się osobiście. Zarówno pobyt jak i codzienna rehabilitacja przynoszą niesamowite efekty.

2. Anna Brzozowska-Elliott

Rehabilitacja, opieka lekarska i pielęgniarska są na najwyższym poziomie. Wszystko to idzie w parze z opieką i troską o pacjentów. Opieka nad osobami starszymi, po częstokroć schorowanymi jest wielką sztuką i nie lada wyzwaniem. Jednak w Centrum Origin Otwock wydaje się to nie stanowić problemu. Jest to zasługą doskonale dobranego zespołu, panującej tam atmosfery oraz filozofii według której działa ośrodek. Moja Mama już po dwóch miesiącach pobytu w ośrodku Origin odżyła ruchowo i emocjonalnie. Warto wspomnieć także o standardzie ośrodka. Pokoje są piękne, duże i w pełni wyposażone. Jest czysto, schludnie, oraz bardzo jasno. A ilość podopiecznych i powierzchnia ośrodka sprawia, iż nie jest on przeładowany. Szczerze polecam każdemu, kto szuka opieki nad swoimi bliskimi.

3. Tomasz Salomon

Widziałem wiele placówek zajmujących się opieką nad osobami starszymi i ich rehabilitacją i faktycznie Centrum Origin Otwock zrobiło na mnie zdecydowanie najlepsze wrażenie. Bardzo dobre wyposażenie i znakomity kontakt z kadrą, to były argumenty decydujące o skorzystaniu z uslug, z rekomendacji lekarza – geriatry. Co najważniejsze, rehabilitacja była skuteczna, trudno o lepszy dowód na kompetentne podejście personelu do pensjonariuszy i pacjentów.

4. Małgorzata Mendowska

Jestem, byłam i będę zachwycona Centrum Origin w Otwocku. Miałam możliwość porównania COO z innymi ośrodkami rehabilitacyjnymi m.in. w Irlandii. Już od wejścia na recepcję, poprzez personel opiekuńczo medyczny, rehabilitantów, kierownictwo, sprzęt, wyposażenie, a nawet kuchnię widoczna jest przepaść pomiędzy Ośrodkiem Origin, a innymi placówkami tego typu. W każdym aspekcie widać wyjątkowość tego miejsca. Głównie dzięki zaangażowaniu personelu i jego podejściu do pacjenta. Ze względu na wykonywany zawód, zwracam szczególną uwagę na jakość i standard opieki nad chorymi. Będąc w Centrum Origin Otwock nie miałam żadnych uwag i zastrzeżeń. Do tej pory pamiętam z jaką starannością i atencją, opiekunki zajmowały się pacjentami na wózkach. Ja osobiście będąc w Ośrodku Origin czułam się mocno „zaopiekowana”. Jestem pewna, że wrócę jeszcze do Ośrodka Origin na kolejny pobyt.

5. Grażyna Wójcik i Ryszard Myszka 

Jesteśmy nietypowymi klientami, ponieważ działamy w podobnej branży (opieka nad pacjentami obłożnie chorymi). W związku z tym dużą wagę przywiązujemy do jakości opieki nad chorymi. W przypadku Origin Otwock wszystko jest na najwyższym poziomie. Dziękuję za wkładane przez Państwa – opiekunów, pielęgniarki, lekarzy oraz cały pozostały personel Ośrodka Origin – serce i wysiłek aby stworzyć starszym, często poważnie chorym lub niesprawnym osobom jak najlepsze warunki. Cudownie, że palcówki tego rodzaju pojawiają się na mapie Mazowsza. Bardzo dobra placówka. Szczerze polecam.

6. Andrzej i Krystyna Ociepa

Moja opinia na temat Ośrodka Origin jest jak najbardziej pozytywna. Wszystko jest tutaj nowiutkie, czyściutkie. Jesteśmy zbudowani panującą tu atmosferą życzliwości dla pensjonariuszy, staraniami o ich wygodę, czystość i pełen żołądek (menu bardzo apetyczne!). Dziękujemy serdecznie Kierownictwu i całemu Personelowi Ośrodka Origin.

7. Elżbieta Wiśniewska

Centrum Origin Otwock jest zupełnie niezwykłe dzięki wspaniałemu Zespołowi zaangażowanych ludzi. Mogę mówić wiele o zaletach tego miejsca – profesjonalizmie, troskliwej opiece, głębokim szacunku, autentycznej życzliwości i sympatii dla chorych – o tym wszystkim, czego nie da się kupić za pieniądze. Jest to cudowne miejsce, godne polecenia każdemu, kto chce zapewnić bezpieczeństwo i ciepłą opiekę najbliższym. Moja Mama przebywa w COO od lipca tego roku. Jest uśmiechnięta, zadowolona, zadbana. Otaczają ją przyjaźni ludzie. Spędza czas aktywnie w gronie swoich rówieśników. Poznaje ludzi, ćwiczy i spaceruje po przepięknej okolicy. Origin Otwock pozwala mojej Mamie, cieszyć się codziennym życiem, być aktywną i przeżywać „drugą młodość”.

8. Roman Piotrowski i Janina Skalska

Nasza opinia jest jak najbardziej pozytywna. Kompetentny, oddany Personel zapewnia w pełni profesjonalną opiekę zarówno ze strony zdrowotnej, pielęgniarskiej, jak i socjalnej. Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękujemy.

9. Jacek Sławomir Król

Jak wiadomo to ludzie tworzą miejsca. Dlatego Centrum Origin Otwock jest doskonałym miejscem pełnym niepowtarzalnej atmosfery. Indywidualne podejście do każdego pacjenta, oraz szukanie optymalnych rozwiązań w rehabilitacji to wizytówka tego miejsca. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie niesamowitych efektów podczas terapii. I mogę to potwierdzić na przykładzie Sylwii, która zaskakuje nas postępami jakie poczyniła podczas pobytu w Centrum Origin w Otwocku.

10. Elżbieta Usińska

Diagnostyka na najwyższym poziomie, indywidualne podejście do pacjenta i rewelacyjny personel. Polecam wszystkim Centrum Origin Otwock

11. Artur Michalski

Pobyt mojej Mamy w Ośrodku Origin był bardzo potrzebny – dał jej zastrzyk energii i dozę optymizmu. Ceniłem sobie możliwość regularnego kontaktu z personelem placówki, który słuchał uważnie uwag, próśb i starał się je uwzględniać. W ośrodku pracują życzliwi ludzie czego doświadczaliśmy na co dzień poprzez wysoką kulturę obsługi i fachową pomoc. Leczenie afazji jest procesem trudnym i długotrwałym, a mimo to pobyt w Ośrodku Origin pomógł Mamie. Z czystym sercem polecam Centrum Origin Otwock wszystkim zmagających się z podobnym problemem.

12. Małgorzata Strąk

Ośrodek w Otwocku okazał się dla nas wręcz objawieniem. Każdy z obydwu pobytów taty możemy określić jako przełomowy. Gdy przyjechaliśmy po raz pierwszy do Ośrodka tata był w kiepskim stanie, leżący bez możliwości samodzielnego wstawania i poruszania się. Po dwóch miesiącach pobytu potrafił już się sam podnosić, znowu zaczął chodzić przy użyciu chodzika. Ośrodek to komfortowa opieka dla chorego, piękne miejsce, ale przede wszystkim piękni ludzie, z otwartymi sercami. Myślę, że jest to najlepszą rekomendacją tego wspaniałego miejsca.

13. Krzysztof Jarosław Sułkowski

Pierwszy mój pobyt odbyłem po operacji w celu rehabilitacji. Muszę przyznać iż jestem mile zaskoczony zarówno standardem ośrodka jak i profesjonalnym podejściem osób pracujących w Centrum. Wszystkie zabiegi i terapie były ukierunkowane głównie na najszybszą rekonwalescencję po zabiegu. Zajęcia rehabilitacyjne były wykonywane z najwyższą starannością, z dokładnością o najdrobniejsze szczegóły. Dzięki zaangażowaniu fizjoterapeutów w wykonywaną pracę zamierzam rekonwalescencje po kolejnym zabiegu również odbyć w Centrum Origin w Otwocku. Jestem pewien, iż będzie to dobry wybór.

14. Bartosz P. Borowski 

Myślę, że najlepszą opinią o Ośrodku Origin może być fakt, iż mama postanowiła po raz kolejny przedłużyć pobyt w Otwocku. Standard Centrum Origin jest bez porównania lepszy niż większości ośrodków z którymi mieliśmy styczność. Atmosfera panująca w Origin Otwock swoim ciepłem przypomina ciepło ogniska domowego, dając pacjentom poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Ważną kwestią jest też terapia prowadzona w Ośrodku. Zadania które wykonuje mama spełniają w stu procentach pokładaną w nich nadzieję, oraz dają skutek na jaki liczyliśmy. Zajęcia manualne zaczynają sprawiać mamie coraz mniejszą trudność, co też obserwujemy z niesamowitym szczęściem. Wybór tego Ośrodka jest niewątpliwie najlepszą opcją dla mamy.

15. Agnieszka Wołowiec 

Mówiąc w kilku słowach jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu cioci w Centrum Origin Otwock. Uważam, że był to jak najbardziej trafny wybór. Ciocia przebywa w obiekcie od połowy maja tego roku. Możemy stwierdzić iż dzięki zajęciom, terapii i rehabilitacji „stanęła na nogi” zarówno pod względem fizycznym jaki i psychicznym. Po tych kilku miesiącach w ośrodku widzimy niesamowity progres w kontaktach z cioci z otoczeniem. Mam wrażenie, że jest jej znacznie łatwiej porozumieć się z otaczającym ją światem. A i nam ułatwiło to kontakt. Oczywiście mamy świadomość, iż choroba nie zniknie całkiem. Ale będziemy walczyć o każdy drobny krok jaki zrobi ciocia w stronę poprawy.

16. Przemysław Uliasz

Długo szukałem właściwego miejsca, w którym mógłbym umieścić mojego ojczyma Adama. Decyzja o zostawieniu go pod opieką innych osób była dla mnie bardzo trudna, dlatego zależało mi na tym, aby było to najlepsze z możliwych miejsc. Jestem szczęśliwy, że  trafiłem na  miejsce jakim jest Centrum Origin Otwock.  Przestronne wnętrza ośrodka,  sprzęt do rehabilitacji,  okazały, pachnący żywicą park, a w szczególności życzliwy i fachowy personel wpłynęły na moją słuszną decyzję.  Już po dwóch tygodniach pobytu w ośrodku stan zdrowia mojego ojczyma uległ  wyraźnej poprawie.  Jestem pewien, że to nie nasze ostatnie spotkanie z Centrum.

17. Dagmara Szweda

Gorąco polecam Centrum Origin Otwock. Cały ośrodek jest zadbany. Jest w nim bardzo czysto, łóżka są zawsze posłane, pensjonariusze czysto ubrani. Przepiękny jest również teren wokół ośrodka – gdzie każdy z pensjonariuszy może spacerować i zachwyca

się pięknem przyrody. Zarówno opieka, rehabilitacja, jak i podejście do pacjenta są na najwyższym poziomie. Uważamy iż Ośrodek jest wart swojej ceny. Mam nadzieję, że standard się utrzyma. I jakoś usług nie ulegnie to zmianie.

18. Janina Kos i Paulina Kos 

Córka przyjeżdża codziennie do ośrodka na rehabilitację. Jesteśmy bardzo zadowolone z zabiegów i terapii przeprowadzanych w ośrodku Origin. Duże uznanie zasługuje zarówno podejście jak i wiedza osób pracujących jako terapeuci w Centrum. To dzięki takiemu profesjonalnemu podejściu rehabilitacja córki przynosi niesamowite postępy. Podczas pobytu ujął nas też standard ośrodka. Kolejnym wielkim plusem jest to, że zabiegi są prowadzone dwa razy dziennie. Jestem ogromnie wdzięczna, że powstał ten ośrodek.

19. Barbara J. Sawka

Zanim trafiliśmy do Ośrodka Origin w Otwocku byliśmy w kilku innych placówkach opiekujących się osobami starszymi. Niestety jedyne co stamtąd wynieśliśmy to złe doświadczenia. Na szczęście dowiedzieliśmy się o Otwocku. Ze względu na szybko pogarszający się stan zdrowia męża postanowiliśmy spróbować pobytu stacjonarnego w Origin. Bez wątpienia była to bardzo dobra decyzja. Dla nas priorytetem była rehabilitacja męża. Dużym plusem okazała się możliwość ustalenia indywidualnego programu zajęć i ćwiczeń, dobranego tak aby w pełni wykorzystywać ich potencjał w leczeniu chorego. Mąż na początku pobytu miał duże problemy z samodzielnym poruszaniem się i wstawaniem, ale dzięki rehabilitacji te problemy się zmniejszyły. Teraz samodzielnie się porusza i robi to coraz pewniej. Kilka tygodni po wypisie męża z ośrodka udaliśmy się na konsultacje do lekarza prowadzącego męża, który przeprowadził badanie pod względem ściśle medycznym. I stwierdził, iż małżonek w ośrodku poczynił ogromne postępy i widać bardzo dużą poprawę. Na uwagę zasługuje niepowtarzalna atmosfera panująca w Centrum Origin. Wszyscy pracownicy są uprzejmi i chętni do pomocy, począwszy od pomocy przy posiłkach, czy toalecie porannej i wieczornej, przez rehabilitantów, terapeutów, po osoby zarządzające ośrodkiem. Nie sposób też nie wspomnieć o niezastąpionej pracy lekarzy współpracujących z COO. Jesteśmy pewni, iż jeszcze nie raz odwiedzimy Centrum Origin w Otwocku.

20. Mariusz Złotowski

Pobyt taty w ośrodku uważam za bardzo udany. Jesteśmy pod wrażeniem standardów panujących w Centrum Origin Otwock. Na uwagę zasługuje też pełen profesjonalizm osób pracujących w Ośrodku. Dzięki temu turnus taty przyniósł bardzo duże efekty.

21. Małgorzata Z.

Centrum Origin Otwock w stu procentach spełnił nasze oczekiwania. Zależało nam aby mama została dokładnie zbadana, oraz profesjonalnie zdiagnozowana. Centrum Origin umożliwiło nam ocenę jej stanu zdrowia przy jednoczesnej rehabilitacji. Podczas pobytu w ośrodku mama była cały czas zadowolona do tego stopnia, że chciała jeszcze zostać.(NIE PODAWAĆ NAZWISKA)

22. Małgorzata Drabik

Pobyt mamy w Ośrodku Origin w Otwocku mogę określić jako bardzo udany. Mama była zachwycona życzliwym podejściem, oraz profesjonalną opieką ze strony personelu ośrodka. Zwłaszcza ich indywidualnym podejściem do pacjenta. Na uwagę zasługuje także standard pokojów, komfortowe wyposażenie, a także czystość panująca w Centrum. Ciekawym rozwiązaniem jest interesująca różnorodna faktura na ścianach. Dla mnie istotą kwestią jest podejście kierownictwa i pracowników Ośrodka Origin na zgłaszane uwagi i pojawiające się problemy. Były one natychmiastowo naprawiane, tak aby pacjent i rodzina mogli czuć się luksusowo i swobodnie. Bazując na przykładzie mojej mamy mogę z czystym sercem polecić ten Ośrodek dla osób z chorobą Alzheimera oraz chorujących na demencję.

23. Dorota Rouba

Tata został przyjęty do Centrum Origin w Otwocku w maju 2019. Tata chodzi z balkonikiem. Wcześniej miał problemy ze wstawaniem z kanapy czy krzesła.  Już po miesiącu pobytu w Centrum Origin tata zdecydowanie lepiej wstaje. Efekt utrzymuje się nawet po upływie kilku miesięcy.  Tata był także zadowolony ze standardu  Ośrodka – zarówno opieka jak i jedzenie jest wyjątkowo dobre. Po pobycie w Ośrodku tata wrócił radosny, łatwiej było się z nim porozumieć. Całodzienne przebywanie w większej grupie i wspólne zajęcia spowodowały przyhamowanie objawów demencyjnych.

24. Barbara G. – córka pensjonariuszki

Moja Mama znajduje się w Centrum Origin Otwock od trzech miesięcy. Nie spotkałam się jeszcze z placówką tak przyjazną i dostosowaną do potrzeb pensjonariuszy jak ta. Szybko postępująca choroba oraz brak fachowej opieki w innym ośrodku skazały mamę na samotność 4 ścian. W Centrum Origin Otwock ma codzienny kontakt z ludźmi, bierze czynny udział w różnego rodzaju terapiach zajęciowych oraz fizjoterapii, co spowodowało znaczne spowolnienie postępów choroby. Mama stała się bardziej komunikatywna i uśmiechnięta. Czasem nawet przypomina sobie rzeczy o których od dawna nie wspominała. Jestem bardzo szczęśliwa że trafiliśmy właśnie tu, gdzie pacjent i jego potrzeby są priorytetem.

 

Center Origin Otwock
ul. Bernardyńska 13-15
05-400 Otwock

Center Origin Kraków
ul. Osiedle Młodości 10
31-908 Kraków – Nowa Huta

Copyright 2019 | All Rights Reserved
Design By Originpolska.com