Z przyjemnością
odpowiemy na
Twoje pytania

Najczęściej zadawane pytania

 • Jakie rodzaje rehabilitacji oferuje ORIGIN Polska?

Centrum Origin Otwock oferuje rehabilitację neurologiczną w ramach programu ORIGIN NeuroCare. Od maja 2020, Centrum Origin Kraków oferować będzie rehabilitację neurologiczną i ortopedyczną  w ramach programów ORIGIN NeuroCare i ORIGIN OrtoCare. Oba Centra będą oferowały rehabilitację pobytową oraz ambulatoryjną. Kolejne CENTRA ORIGIN znajdują się obecnie w fazie projektowej.

 • Jakie rodzaje opieki senioralnej oferuje ORIGIN Polska?

W Otwocku, w pierwszym ośrodku ORIGIN w Polsce, w ramach programu ORIGIN MemoryCare oferowana jest opieka nad osobami z rozwiniętą demencją, w tym dotkniętymi chorobą Alzheimera.
Następne programy usług senioralnych będą się pojawiać w miarę otwierania kolejnych CENTRÓW ORIGIN. Będą to programy pobytów długoterminowych dla osób o średnim i wysokim stopniu niesamodzielności oraz tzw. mieszkania serwisowane dla bardziej samodzielnych seniorów.

 • Czy ośrodek w Otwocku diagnozuje choroby demencyjne; Czy może określić stan zdrowia, sprawność i samodzielność seniora?

Oczywiście tak. Nasz zespół specjalistów przeprowadza 7 dniową ewaluację seniora, z uwzględnieniem oceny poziomu samodzielności seniora. Po dwóch lub trzech dniach pobytu wystawiamy kompleksowy raport diagnostyczny, określamy zagrożenia i rekomendujemy dalsze postępowanie.
W przypadku zarekomendowania kontynuacji opieki domowej, pobyt diagnostyczny w naszym Centrum uprawnia opiekunów osoby chorej do bezpłatnych konsultacji telefonicznych oraz do korzystania z krótkich pobytów wytchnieniowych w preferencyjnych cenach.

 • Jaka jest cena usług rehabilitacyjnych w CENTRACH ORIGIN Polska?

O cenie decyduje rodzaj zakwaterowania oraz koszt wybranego programu rehabilitacji, który zależy od stopnia zaangażowania personelu medycznego i fizjoterapeutów oraz rodzaju sprzętu używanego do rehabilitacji.
Cena ostateczna, która może odbiegać od ceny szacunkowej określonej na podstawie przedstawionej dokumentacji i zaleceń kierującego lekarza, może być dokładnie określona dopiero po kilkudniowym pobycie ewaluacyjnym, w czasie którego zespół naszych specjalistów ustali faktyczny stan pacjenta i przygotuje szczegółowy program rehabilitacji

 • Jaka jest cena pobytu osoboy z demencją w CENTRUM ORIGIN Polska?

Cena zależy od stopnia zaawansowania choroby. W CENTRUM ORIGIN w Otwocku oferujemy opiekę osobom z zaawansowaną demencją, opiekę paliatywną i hospicyjną.
O cenie decyduje rodzaj zakwaterowania oraz intensywność wymaganej opieki, a także koszt wszelkich ewentualnych dodatkowych usług, obejmujące zabiegi lub badania specjalistyczne, których nie wykonujemy w naszych obiektach (prześwietlenia, zabiegi stomatologiczne, etc.).
Cena ostateczna, która nie musi odbiegać od ceny szacunkowej określonej na podstawie przedstawionej dokumentacji i zaleceń kierującego lekarza, może być dokładnie określona dopiero po kilkudniowym pobycie ewaluacyjnym, w czasie którego zespół naszych specjalistów ustali faktyczny stan pacjenta i przygotuje szczegółowy program rehabilitacji.

 • Kiedy w ofercie znajdą się senioralne mieszkania serwisowane i jakie będą warunki korzystania z nich? Czy trzeba takie mieszkanie kupić?

Pierwsze mieszkania serwisowane Origin znajdą się w ofercie najprawdopodobniej już w 2020 roku.
Mieszkania te będzie można wynająć z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia lub kupić na własność.
W ramach miesięcznych opłat oferowany będzie szeroki zestaw programów terapeutycznych i aktywizujących opracowanych przez kanadyjską firmę ORIGIN, program żywienia, sprzątanie oraz 24-godzinny dostęp do kadry medycznej i opiekuńczej ORIGIN.

 • Czy i kiedy rezydenci mogą przyjmować gości?

Zdajemy sobie sprawę, że obecność członków rodziny ma pozytywny wpływ na przebywające u nas osoby, dlatego drzwi w CENTRACH ORIGIN są zawsze dla nich otwarte. Muszą tylko zgłosić swoje przybycie do obiektu i jego opuszczenie w  recepcji.

 • Czy w CENTRACH ORIGIN zapewiona jest całodobowa opieka?

W Centrach Origin zapewniona jest całodobowa opieka pielęgniarska. Opieką lekarzy specjalistów dostępna jest codziennie w dni powszednie. Podczas nieobecności lekarzy w CENTRUM, personel pielęgniarski ma możliwość przeprowadzenia konsultacji telefonicznych.

 • Czy pokoje i/lub mieszkania są umeblowane?

Wszystkie pokoje w sekcji rehabilitacji są umeblowane.
W pokojach pobytów długoterminowych oraz w mieszkaniach serwisowanych przewidujemy możliwość wykorzystania własnego umeblowania. We wszystkich pokojach, w standardzie wykończenia wnętrz zawarte jest specjalistyczne łóżko ze sterowanym elektrycznie stelażem.
W przypadku opieki demencyjnej zachęcamy do przywiezienia ulubionych przez chorą osobę niewielkich elementów umeblowania, takich jak fotel, stolik czy biurko, obrazy, oprawione zdjęcia, zegar, itp.

 • Czy w CENTRACH ORIGIN Polska wolno palić wyroby tytoniowe lub używać e-papierosów?

W naszych CENTRACH obowiązuje surowy zakaz palenia tak wyrobów tytoniowych jak i e-papierosów. Zakaz ten dotyczy tak rezydentów jak i całego personelu oraz wszystkich gości.

 • Czy w CENTRACH ORIGIN Polska wolno konsumować wyroby alkoholowe?

Za wyjątkiem mieszkań serwisowanych, w naszych CENTRACH nie podaje się alkoholu i nie wolno go spożywać. Tak jak w przypadku palenia tytoniu, chodzi nam o propagowanie zdrowego trybu życia.

 • Czy rodzina może zabrać na jakiś czas osobę zamieszkującą w naszym obieckie?

Uważamy że bliski kontakt z rodziną i przyjaciółmi jest niezmiernie ważny dla naszych rezydentów. Samodzielni pacjenci oraz pacjenci wymagający tylko częściowej asysty mogą opuszczać nasze obiekty kiedy chcą, chociaż ze względów bezpieczeństwa musimy być informowani o przypadkach pozostawania poza obiektem na noc.
W przypadku dotkniętych demencją, pacjentów programu MemoryCare, niezbędne jest zachowanie specjalnej procedury.

 • Czy CENTRA ORIGIN odwiedzają księża?

Każde CENTRUM ORIGIN współpracuje z lokalną parafią, dzięki czemu dostępne są posługi kapłańskie.

 • Jakie usługi dodatkowe są dostępne w CENTRACH ORIGIN?

W Centrum Origin Otwock można skorzystać z szeregu usług dodatkowych takich jak: usługi kosmetyczne, fryzjerskie, opieka indywidualna, indywidualne programy rehabilitacyjne, wycieczki fakultatywne itp.

 • Lista rzeczy wymaganych z chwilą przyjęcia Pacjenta do Centrum ORIGIN

Przybory toaletowe takie jak gąbki, mydło w płynie i szampon, szczoteczka i pasta do zębów, przybory do czesania, kosmetyki i balsam nawilżający  do ciała, przybory, krem i piankę do golenia.
Ubrania bawełniane dostosowane do stanu pensjonariusza i pory roku, w tym skarpetki zwykłe i białe do zajęć i rehabilitacji. Lekkie obuwie sportowe sznurowane lub na rzepy. Szczegółowa lista niezbędnych rzeczy zmieszczona jest na stronie INFORMACJE DLA PACJENTA.

 

Jeżeli masz pytania, które nie znalazły się powyżej skontaktuj się z nami

ORIGIN Polska
ul. Hajoty 49
01-821 Warszawa
tel. +48 (22) 279 49 00

Copyright 2019 | All Rights Reserved – Projekt i wykonanie Origin Polska

Bezpłatna subskrypcja Magazynu New Life

Nowi subskrybenci otrzymują dostep do numerów archiwalnych
Magazynu New Life w wiadomości powitalnej!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest ORIGIN Polska sp. z o.o. z siedzibą ul. Hajoty 49, 01-821 Warszawa.

Dane osobowe są przetwarzane w celu przedstawienia oferty, w celu jednorazowego kontaktu związanego z ofertą lub w celu odpowiedzi na inne zapytanie złożone poprzez formularz kontaktowy na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b rodo. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie może skutkować brakiem reakcji na zapytanie. Odbiorcami danych są pracownicy administratora oraz podmioty grupy Origin, którym dane są poowierzone w celu obsługi i realizacji usług. Dane przetwarzane będą przez czas niezbędny do załatwienia sprawy będącej przedmiotem zapytania/kontaktu. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu. Kontakt: odo@originpolska.com. Ma Pani/Pan także prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.

Rezygnacja z prenumeraty

Można zrezygnować z prenumeraty w każdej chwili zmieniając swój profil subskrybenta w otrzymanym od nas mailu z magazynem. W swoim profilu można anulować subskrypcję, bądź zmienić adres e-mail do prenumeraty.