Z przyjemnością
odpowiemy na
Twoje pytania

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy w czasie pandemii COVID19 w centrach ORIGIN POLSKA obowiązują specjalne restrykcje ?

W sprawie szczegółowych restrykcji obowiązujących w poszczególnych CENTRACH ORIGIN w Otwocku i Krakowie prosimy kontaktować się z odpowiednią Recepcją.

 • Jakie rodzaje rehabilitacji oferuje ORIGIN Polska?

Centrum Origin Otwock (COO) oraz Centrum Origin Kraków (COK) oferują pobytową oraz ambulatoryjną rehabilitację neurologiczną oraz rehabilitację ortopedyczną w ramach programów ORIGIN NeuroCare i ORIGIN OrtoCare.
Wkrótce w obu Centrach będziemy oferować rehabilitację pocovidową  dla pacjentów, którzy przeszli COVID-19.
Kolejnym obiektem będzie CENTRUM ORIGIN ReVITAL w Mechelinkach koło Gdyni.

 • Jaka jest cena usług rehabilitacyjnych w CENTRACH ORIGIN Polska?

O cenie decyduje przede wszystkim tzw. IPR czyli Indywidualny Program Rehabilitacji przygotowany przez zespół specjalistów Origin po 3-dniowej, odpłatnej ewaluacji. Dodatkowo na koszt ma wpływ rodzaj zakwaterowania.

 • Jakie rodzaje opieki senioralnej oferuje ORIGIN Polska?

W Centrum Origin Otwock (COO), w ramach programu ORIGIN MemoryCare oferowana jest opieka nad osobami z rozwiniętą demencją, w tym dotkniętymi chorobą Alzheimera, a także rehabilitacja pobytowa w ramach programu ORIGIN ReVital Senior.
Wkrótce w nadmorskich Mechelinkach pod Gdynią rozpocznie się budowa pierwszego obiektu Senioralnych Mieszkań Serwisowanych Origin – ORIGIN SMS

 • Czy CENTRUM ORIGIN w Otwocku diagnozuje choroby demencyjne, określa stan zdrowia, poziom sprawności i samodzielności seniora?

Zespół specjalistów Origin przeprowadza 7-dniową ewaluację seniora, z uwzględnieniem oceny poziomu jego samodzielności. Po dwóch/trzech dniach pobytu wystawiony zostaje kompleksowy raport diagnostyczny, określone zostają zagrożenia oraz zarekomendowany tryb dalszego postępowania.
Pobyt diagnostyczny w  Centrach Origin uprawnia opiekunów osoby chorej do bezpłatnych konsultacji telefonicznych przez 6 miesięcy od zakończenia ewaluacji.

 • Jaka jest cena pobytu osoby z demencją w CENTRACH ORIGIN?

Miesięczny koszt pobytu seniora zależy od stopnia zaawansowania choroby oraz rodzaju zakwaterowania.
Cena miesięcznego pobytu z zakwaterowaniem w pokoju 2-osobowym jest nie niższa niż 5 500 zł.

 • Kiedy w ofercie znajdą się senioralne mieszkania serwisowane i jakie będą warunki korzystania z nich? Czy trzeba takie mieszkanie kupić?

Pierwsze Senioralne Mieszkania Serwisowane Origin – ORIGIN SMS można już rezerwować – będą one stanowić część  Kompleksu Origin ReVital w nadmorskich Mechelinkach pod Gdynią.
Mieszkania te będzie można wynająć z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia lub kupić na własność. W ramach miesięcznych opłat oferowany będzie szeroki zestaw programów terapeutycznych i aktywizujących opracowanych przez kanadyjską firmę ORIGIN, program żywienia, sprzątanie oraz 24-godzinny dostęp do kadry medycznej i opiekuńczej ORIGIN.
W położonym obok obiekcie rehabilitacji Centrum Origin ReVital Mechelinki będzie można dodatkowo wykupić sesje rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej.

 • Czy w CENTRACH ORIGIN zapewniona jest całodobowa opieka?

W Centrach Origin zapewniona jest całodobowa opieka pielęgniarska. Opieką lekarzy specjalistów dostępna jest codziennie w dni powszednie. Podczas nieobecności lekarzy w CENTRUM, personel pielęgniarski ma możliwość przeprowadzenia konsultacji telefonicznych z naszym personelem lekarskim.

 • Czy pokoje i/lub mieszkania są umeblowane?

Wszystkie mieszkania w ORIGIN SMS oraz pokoje w sekcjach rehabilitacji są umeblowane. Standard wykończenia obejmuje specjalistyczne łóżko ortopedyczne z elektrycznie sterowanym stelażem.

 • Czy w CENTRACH ORIGIN Polska wolno palić wyroby tytoniowe lub używać e-papierosów?

W CENTRACH ORIGIN obowiązuje surowy zakaz palenia wszelkich wyrobów tytoniowych oraz e-papierosów.
Zakaz dotyczy tak rezydentów jak i całego personelu oraz wszystkich gości.

 • Czy w CENTRACH ORIGIN Polska wolno konsumować wyroby alkoholowe?

Za wyjątkiem mieszkań serwisowanych, na terenie CENTRÓW ORIGIN obowiązuje zakaz podawania i spożywania alkoholu. Zakaz dotyczy tak rezydentów jak i całego personelu oraz wszystkich gości

 • Czy i kiedy rezydenci CENTRÓW ORIGIN mogą przyjmować gości?

Zdajemy sobie sprawę, że obecność członków rodziny wywiera pozytywny wpływ na przebywające u nas osoby -dlatego drzwi w CENTRACH ORIGIN są zawsze dla nich otwarte. Należy jedynie zgłosić w recepcji przybycie do obiektu i jego opuszczenie.
W okresie pandemii obowiązują specjalne restrykcje.
W okresach mniejszego jej nasilenia, spotkania z rodzinami odbywają się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu znajdującym się obok recepcji, w kontrolowanym przez personel reżimie epidemiologicznym.
W chwili obecnej, w związku z katastrofalnym stanem pandemii, wejście na teren obiektu jest niemożliwe, ale dostępne są „odwiedziny wirtualne” z wykorzystaniem takich mediów jak Skype.

 • Czy rodzina może zabrać na jakiś czas osobę zamieszkującą w CENTRUM ORIGIN?

Bliski kontakt z rodziną i przyjaciółmi jest niezmiernie ważny dla naszych rezydentów.
Samodzielni pacjenci oraz pacjenci wymagający tylko częściowej asysty mogą opuszczać nasze obiekty kiedy chcą, aczkolwiek ze względów bezpieczeństwa musimy być informowani o przypadkach pozostawania pacjenta poza obiektem na noc.
W przypadku pacjentów programu MemoryCare dotkniętych demencją obowiązuje specjalna procedura.

 • Czy CENTRA ORIGIN odwiedzają księża?

Każde CENTRUM ORIGIN współpracuje z lokalną parafią, dzięki czemu dostępne są posługi kapłańskie.

 • Lista rzeczy wymaganych z chwilą przyjęcia Pacjenta do Centrum ORIGIN

Szczegółowe informacje na ten temat zmieszczone są na podstronie KONTAKT/STREFA PACJENTA.

Jeżeli masz pytania, które nie znalazły się powyżej skontaktuj się z nami

Centrum Origin Otwock
ul. Bernardyńska 13-15
05-400 Otwock

Centrum Origin Kraków
ul. Osiedle Młodości 10
31-908 Kraków – Nowa Huta

Copyright 2019 | All Rights Reserved
Projekt i wykonanie Origin Polska