Krzysztof Jacuński zapowiada magazyn NEW LIFE

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością chciałbym zaprezentować pierwszy numer miesięcznika „New Life – Nowe Życie”, który powstał z inicjatywy i pod redakcją p. Mariusza Dorot, kierownika terapii zajęciowej Origin Polska. 
Jego powstanie zbiega się z nadchodząca rocznicą otwarcia naszego pierwszego w Polsce obiektu – Centrum Origin Otwock. 

NEW LIFE nr 1 okładka ReoAmbulator

Lektura magazynu uświadomiła mi po raz kolejny, jak doskonały zespół oddanych, doświadczonych specjalistów udało nam się zebrać w obiekcie, który dzięki swej architekturze i wyposażeniu plasuje się wśród najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Ale ani znakomite rozwiązania projektowe, ani najnowszy, najbardziej nowoczesny sprzęt jaki udało nam się zgromadzić, nie pozwoliłyby na osiągniecie znakomitych efektów w opiece, terapii i rehabilitacji jakimi możemy się poszczycić, bez udziału naszych wspaniałych pracowników.
Pierwszy rok działalności był dla nas wszystkich wyjątkowo trudny, gdyż uruchomienie tak dużego i skomplikowanego obiektu pochłania mnóstwo czasu, wymaga gigantycznego nakładu pracy oraz olbrzymiego zaangażowania ze strony wszystkich pracowników Origin. Połączyła nas misja stworzenia miejsca wyjątkowego, dającego nadzieję i niosącego pomoc osobom, które tej pomocy wymagają. Wiele z nich przyjeżdża do nas w bardzo ciężkim stanie i z nadzieją, że pomożemy im odzyskać sprawność w maksymalnym możliwym stopniu. Walczymy każdego dnia, aby spełnić te oczekiwania. Jest to walka wymagająca poświęcenia i determinacji ze strony wszystkich, a od naszych pracowników dodatkowo wiedzy i bardzo ciężkiej pracy.
Nie wszystkie plany udało nam się w pierwszym roku zrealizować. Trudności w pozyskaniu odpowiednich pracowników były i wciąż pozostają naszym największym wyzwaniem. Aby utrzymać wysoki standard usług, co jest naszym naczelnym celem, często musieliśmy odmawiać przyjęcia nowych pacjentów, gdyż brakowało nam wykwalifikowanych pracowników. Zdarzały się też niedociągnięcia, które staraliśmy się szybko usuwać i za które przy tej okazji chciałbym przeprosić, obiecując w imieniu nas wszystkich, że z każdym miesiącem naszej działalności będzie ich coraz mniej.
Drugi rok działalności będzie rokiem dalszej stabilizacji Centrum Rehabilitacji w Otwocku Origin, ale też przyniesie nam otwarcie kolejnego obiektu Origin w Polsce – Centrum Origin Kraków oraz rozpoczęcie naszej największej dotąd inwestycji – kompleksu obiektów w nadmorskich Mechelinkach pod Gdynią. Powstanie tam, oprócz centrum i hotelu rehabilitacyjnego, nasz pierwszy obiekt senioralnych mieszkań serwisowanych.
Mam nadzieję, że magazyn nie tylko pozwoli Państwu poznać nas bliżej, ale będzie też źródłem ciekawych informacji.

    Krzysztof (Kristof) Jacuński
                                                współzałożyciel i prezes Origin Polska
                                                NEW LIFE nr 1 (marzec 2020) str. 2