Partnerzy Origin Polska

Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM
Współpraca pomiędzy Origin Polska a Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM zapoczątkowana została w 2019 roku. Dzięki niej pacjenci PCRF – osoby po wypadkach, udarach i operacjach mózgu, w tym po wybudzeniu ze śpiączki – maja możliwość korzystania z rehabilitacji prowadzonej wg innowacyjnych standardów Origin, wykorzystujących najnowsze technologie i metody terapeutyczne.
Dzięki współpracy lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, neurologopedów, psychologów, opiekunów i terapeutów zajęciowych tworzących wielodyscyplinarny, niezwykle doświadczony zespół specjalistów, ciężko poszkodowani pacjenci PCRF mają szansę na odzyskanie, jeśli nie pełnego zakresu, to przynajmniej części najważniejszych umiejętności, niezbędnych do codziennego samodzielnego funkcjonowania.
PCRF VOTUM realizuje swoją misję od 12 lat. Połączenie sił z Origin otworzyło dostęp do kompleksowej rehabilitacji na światowym poziomie i pozwala na rozszerzenie pomocy na większą liczbę pacjentów oraz na przyspieszenie tempa uzyskiwania oczekiwanych rezultatów.

Fundacja Moc Pomocy
Współpraca pomiędzy Origin Polska a Fundacją Moc Pomocy, której przedstawiciele od razu dostrzegli ogromny potencjał nowoczesnego, doskonale wyposażonego zaplecza sprzętowego Centrum Origin Otwock, trwa od polowy 2020 roku.

Fundacja Moc Pomocy powstała w lutym 2019 roku z inicjatywy Rafała Mikołajczyka i Bartosza Kaczmarka. Realizując swoją misję aktywizowania osób niepełnosprawnych na terenie całej Polski, Fundacja Moc Pomocy udziela kompleksowej pomocy ofiarom wypadków, osobom po urazach i po poważnych chorobach potrzebującym wsparcia i pomocy w znalezieniu odpowiedniej placówki rehabilitacyjnej, w zorganizowaniu finansowania oraz asysty prawnej, w odnalezieniu się w nowej, zazwyczaj niezwykle trudnej rzeczywistości. Uświadomienie osobom niesprawnym ich możliwości i potencjału jest głównym celem Fundacji. Zaangażowanie i entuzjazm założycieli oraz zespołu specjalistów wyzwala mnóstwo pozytywnej energii i determinacji, niezbędnej do zmiany nastawienia u ciężko poszkodowanych pacjentów. Fundacja udziela pomocy, aktywizuje i łączy ludzi.
Podopiecznym Fundacji Moc Pomocy może zostać każda osoba, niezależnie od wieku, która wskutek urazu lub ciężkiej choroby kwalifikuje się jako osoba o znacznym stopniu niesprawności.

Inovamed Sp. z o. o.
Współpraca pomiędzy Centrum Origin Kraków i Cenrum Origin Otwock a Inovamed rozpoczęła się w 2021 r. w celu umożliwienia osobom po amputacji skorzystania z indywidualnych, innowacyjnych rozwiązań protetycznych. Inovamed to połączenie ponad 100 lat tradycji i doświadczenia najlepszych zakładów protetycznych z najnowocześniejszymi światowymi technologiami. Dzięki tej synergii możliwe jest wychodzenie naprzeciw wszelkim indywidualnym potrzebom i wymaganiom klientów w każdym wieku. Ważne jest budowanie kompleksowych i długoterminowych relacji pomiędzy pracownią protetyczną, fizjoterapeutami i klientami, ponieważ proces usprawniania pacjenta często trwa wiele lat i nie kończy się na etapie dopasowania i jednorazowej sprzedaży protezy.

Inovamed jako jedyna firma w Polsce prowadzi terapię  deformacji ułożeniowych głowy u niemowląt z użyciem kasków korekcyjnych wykonanych metodą druku 3D. Dzięki temu kask jest lżejszy i bardziej przewiewny niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Pobranie miary odbywa się za pomocą skanu 3D głowy co daje dużą dokładność i komfort dla małego pacjenta. Deformacje ułożeniowe występują u 1% nowo urodzonych dzieci.
– Inovmed posiada doświadczenie w pracy z najmłodszymi Pacjentami nie tylko w zakresie terapii kaskowej ale również protezowanie od pierwszych miesięcy życia.
– Inovamed korzysta z nowoczesnych technologii takich jak skan oraz druk  3D aby zapewnić pacjentom zaopatrzenie najwyższej jakości.
– Dzięki stosowaniu komponentów rożnych producentów (Ottobock, Ossur, Proteor, Steeper, Fillauer, Blatchford, Glaze Prosthetics, Neuhoff) Inovamed dostarcza pacjentom zaopatrzenie ortopedyczne jak najbardziej dopasowane do ich potrzeb i możliwości.

Centrum Origin Otwock
ul. Bernardyńska 13-15
05-400 Otwock

Centrum Origin Kraków
ul. Osiedle Młodości 10
31-908 Kraków – Nowa Huta

Copyright 2019 | All Rights Reserved
Projekt i wykonanie Origin Polska