Artykuły
pisane przez naszych
ekspertów

porady zdrowotne dla seniorów

Nowy styl życia

Na samą myśl przechodzą ciarki

Na samą myśl przechodzą Cię ciarki, jest Ci zimno, myślisz że to fanaberia, a przed oczami masz perspektywę zapalenie płuc? Krioterapia to sposób leczenia poprzez poddawanie organizmu ludzkiego skrajnie niskim temperaturom: od -120 do nawet -160 st. C. Można stosować ją ogólnie lub jedynie miejscowo. Zabieg trwa od 2 do 3 minut i może być przeprowadzany jednorazowo bądź w seriach po 10 – 14 powtórzeń (maksymalnie dwa razy dziennie). W medycynie krioterapia bywa wykorzystywana jako metoda leczenia zapalenia stawów, naderwań ścięgien czy mięśni oraz w zwalczaniu przewlekłego i patologicznego bólu. Chętnie sięga po nią zwłaszcza medycyna sportowa. Zaledwie kilka lat temu zalety krioterapi docenili także lekarze dermatolodzy i kosmetolodzy…

Czytaj więcej...
Wegetarianizm

Wegetarianizm

Specjaliści od lat debatują na temat diety wegetariańskiej, a konkluzje wciąż nie są jednoznaczne. Entuzjaści chwalą jej wspaniały wpływ na zdrowie, sceptycy dowodzą, że wegetarianie wcale nie żyją dłużej lub zdrowiej. Temat ten nabiera też nowego wymiaru w dobie Coronawirusa.

Czytaj więcej...
ReVital program rehabilitacji senioralnej warszawa

Hur Smartouch – trening obwodowy

Urządzenia HUR SmartTouch to idealna kombinacja pneumatycznego sprzętu treningowego i komputerowego systemu operacyjnego, zaprojektowanych z myślą o niezwykle szerokim gronie odbiorców – od pacjentów wymagających rehabilitacji, poprzez seniorów, po wszystkich tych, którzy pragną świadomie i pod fachowym nadzorem zadbać o swoje zdrowie i sprawność, ich poprawę i utrzymanie na dobrym poziomie przez długie lata.

Czytaj więcej...

Centrum Origin Otwock
ul. Bernardyńska 13-15
05-400 Otwock

Centrum Origin Kraków
ul. Osiedle Młodości 10
31-908 Kraków – Nowa Huta

Copyright 2019 | All Rights Reserved
Projekt i wykonanie Origin Polska