kompleksowa
OPIEKA sENIORALNA oparta
na kanadyjskich standardach

Program kompleksowej pomocy w demencji spowodowanej chorobą Alzheimera i innymi chorobami mózgu.

Opieka nad osobami starszymi w ośrodkach Origin

W Centrum Origin Otwock oferujemy wyjątkowy program opieki nad osobami starszymi i dotkniętymi demencją, w tym chorobą Alzheimera, osobami z chorobą Parkinsona oraz osobami o ograniczonej samodzielności.
Opieka prowadzona jest w specjalnie wydzielonej części obiektu, podzielonej na kilkunastoosobowe klastry, każdy z własną świetlicą i zapleczem pielęgniarskim.


Leczenie - Alzheimer
Poznaj wyjątkowy program opieki Origin MemoryCare

opieka senioralna w warszawie i krakowie memorycare

Program kompleksowej pomocy w demencji starczej spowodowanej chorobą Alzheimera
i innymi chorobami mózgu w ośrodkach Origin Otwock

Celem opieki i terapii jest spowolnienie postępowania choroby Alzheimera, utrzymanie właściwego stanu emocjonalnego chorej osoby poprzez ograniczenie tzw. trudnych zachowań i zapewnienie jej jak najlepszego samopoczucia. Nasi opiekunowie, pielęgniarki, terapeuci zajęciowi, fizjoterapeuci i lekarze stosują najwyżej w świecie oceniane metody postępowania z chorymi. W myśl zasad walidacji gerontologicznej, niosą pomoc osobie chorej w zakresie w jakim jest to konieczne, bez zmuszania i wyręczania, asystując choremu w sytuacjach gdy brakuje mu sił, woli, wiedzy i orientacji.

Stymulowanie funkcji poznawczych i aktywizowanie do udziału we wszystkich formach terapii odbywa się w ciągu całego dnia, przez cały tydzień. Leczenie demencji starczej odbywa się w ośrodku Origin w Otwocku pod Warszawą.

Terapia ruchowa

Systematyczne ćwiczenia usprawniające funkcje motoryczne, zapobiegające upadkom, ćwiczenia kardio, klasyczna fizjoterapia usprawniająca stawy i kręgosłup, poprawiająca siłę mięśni, a także masaże i zabiegi fizykalne.

Terapia neuropsychologiczna i neurologopedyczna

Trening pamięci i zdolności poznawczych oraz koncentracji uwagi, w tym komputerowa rehabilitacja motoryczna i kognitywna.

Terapia zajeciowa

Codzienne zajęcia aktywizujące, w tym trening koordynacji wzrokowo-przestrzennej, art-terapia, muzykoterapia, trening umiejętności podstawowych i złożonych.

Terapia sensoryczna

Prowadzona w sali doświadczania świata, Snoezelen. Gra świateł i barw, muzyka i wrażenia zapachowe niezmiennie zadziwiają i pobudzają zmysły Pacjentów.

Rodzaje pobytów senioralnych

Nasze programy terapeutyczne

Original Expressions™

Terapia zajęciowa - zajęcia pobudzające kreatywność, przeznaczone dla osób zainteresowanych rozwijaniem swoich zdolności artystycznych i manualnych – początkujących i zaawansowanych.

Origin Swing Fitness™

Terapia ruchowa - regularna gimnastyka dla osób w starszym wieku. Codzienne zajęcia są progresywne i bezpieczne. Każdy ćwiczy w swoim własnym tempie i w zakresie własnych możliwości, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Origin Tempo™

Wykorzystanie pozytywnego wpływu muzyki na organizm człowieka. Wspólne słuchanie, śpiewanie w grupie, nauka albo doskonalenie gry na instrumencie.

Club Origin™

Programy umożliwiające nawiązywanie i umacnianie więzi socjalnych. Udział w codziennych ćwiczeniach i spotkaniach towarzyskich w Club Origin pomoże znaleźć nowych przyjaciół i lepiej poznać starych. Zostań członkiem naszego klubu – zapraszamy.

Origin’s PowerStride™

Świetny sposób na utrzymanie kondycji, korzystanie ze świeżego powietrza i zawieranie przyjaźni.

Origin’s Living Green™

Dla lubiących pracę w ogródku. Pensjonariusze opiekują się grządkami, hodują warzywa i zioła wykorzystywane później w posiłkach, które trafiają na wspólny stół.

Origin ThinkFit™

Gimnastyka umysłu. Na naukę czegoś nowego nigdy nie jest za późno. Gry, zadania matematyczne, graficzne, językowe, nauka języka – wszystko co ćwiczy ogólną sprawność mózgu, trenuje pamięć i koncentrację.

Origin Works™

Warsztaty, narzędzia dla zainteresowanych majsterkowaniem. Projekty duże i małe, wykonywane indywidualnie lub w grupie.

Origin’s Balance for Life™

Program szkolący seniorów jak zapobiegać upadkom. Zespół wykwalifikowanych instruktorów oferuje specjalny zestaw ćwiczeń poprawiających balans, wzmacniających mięśnie, redukujących ryzyko upadku.

Origin’s Spirit of Giving™

Organizowanie aktywności mających na celu niesienie pomocy innym. Wspólne uczestnictwo w akcjach charytatywnych daje poczucie satysfakcji z dobrze wykonanego zadania.

Origin Way-to-Go™

Zorganizowane wycieczki krajoznawcze, kulturalne, rekreacyjne do lokalnych i bardziej odległych atrakcji.

Healthy Choice Options™

Możliwość wyboru indywidualnego menu. Lekkie, niskokaloryczne, niskosolone, ale zawsze smaczne potrawy poprawiają zdrowie i dodają energii – niezbędnej w Origin, gdzie zawsze coś ciekawego się dzieje.

Zakwaterowanie w ośrodkach Origin

W centrach Origin bliska Ci osoba poczuje się jak u siebie w domu. Ośrodek leczenia chorób takich, jak: Alzheimer, Parkinson, czy demencja starcza oferuje następujące zakwaterowanie:

Z myślą o osobach w podeszłym wieku, dotkniętych demencją, zaprojektowaliśmy Centrum Origin w Otwocku tak, aby zapewnione były bezpieczeństwo i komfort.

 • Wygodne 1- i 2-osobowe pokoje charakteryzujące się domową atmosferą
 • 4 posiłki dziennie –  przygotowywane na miejscu, zgodnie z zaleceniami dietetyka
 • Łazienki oznakowane w sposób ułatwiający orientację nawet w nocy 
 • Kontrastujące, widoczne, spełniające wszelkie normy ergonomii i bezpieczeństwa pochwyty
 • Umeblowanie pokoi zaprojektowane z myślą o osobach dotkniętych chorobą Alzheimera: fronty i blaty z zaokrąglonymi narożnikami i zaoblonymi krawędziami dla bezpieczeństwa użytkowników, przeszklenia  frontów szaf i komód ze szkła akrylowego, odsłaniające ich zawartość co ułatwia codzienne funkcjonowanie użytkownikom z upośledzeniami poznawczymi i wzrokowymi
 • Możliwość przywiezienia własnych sprzętów – ulubione krzesło, fotel, stolik czy elementy dekoracji
 • Możliwość przechowywania niewielkiej ilości rzeczy w pomieszczeniu magazynowym na terenie obiektu
centra Origin

Opieka specjalistyczna nad osobami starszymi

W trakcie pobytu w nowoczesnym domu opieki dla osób starszych bliska Ci osoba znajdzie się pod opieką doświadczonych specjalistów ORIGIN

"Po pobycie w Ośrodku tata wrócił radosny, łatwiej było się z nim porozumieć."
Tata został przyjęty do Centrum Origin w Otwocku w maju 2019. Tata chodzi z balkonikiem. Wcześniej miał problemy ze wstawaniem z kanapy czy krzesła. Już po miesiącu pobytu w Centrum Origin tata zdecydowanie lepiej wstaje. Efekt utrzymuje się nawet po upływie kilku miesięcy. Tata był także zadowolony ze standardu Ośrodka - zarówno opieka jak i jedzenie jest wyjątkowo dobre. Po pobycie w Ośrodku tata wrócił radosny, łatwiej było się z nim porozumieć. Całodzienne przebywanie w większej grupie i wspólne zajęcia spowodowały przyhamowanie objawów demencyjnych.
Dorota Rouba
"Bazując na przykładzie mojej mamy mogę z czystym sercem polecić ten Ośrodek dla osób z chorobą Alzheimera oraz chorujących na demencję."
Pobyt mamy w Ośrodku Origin w Otwocku mogę określić jako bardzo udany. Mama była zachwycona życzliwym podejściem, oraz profesjonalną opieką ze strony personelu ośrodka. Zwłaszcza ich indywidualnym podejściem do pacjenta. Na uwagę zasługuje także standard pokojów, komfortowe wyposażenie, a także czystość panująca w Centrum. Ciekawym rozwiązaniem jest interesująca różnorodna faktura na ścianach. Dla mnie istotą kwestią jest podejście kierownictwa i pracowników Ośrodka Origin na zgłaszane uwagi i pojawiające się problemy. Były one natychmiastowo naprawiane, tak aby pacjent i rodzina mogli czuć się luksusowo i swobodnie. Bazując na przykładzie mojej mamy mogę z czystym sercem polecić ten Ośrodek dla osób z chorobą Alzheimera oraz chorujących na demencję.
Małgorzata Łuczak
"Już po dwóch tygodniach pobytu w ośrodku stan zdrowia mojego ojczyma uległ wyraźnej poprawie. Jestem pewien, że to nie nasze ostatnie spotkanie z Centrum."
Długo szukałem właściwego miejsca, w którym mógłbym umieścić mojego ojczyma Adama. Decyzja o zostawieniu go pod opieką innych osób była dla mnie bardzo trudna, dlatego zależało mi na tym, aby było to najlepsze z możliwych miejsc. Jestem szczęśliwy, że trafiłem na miejsce jakim jest Centrum Origin Otwock. Przestronne wnętrza ośrodka, sprzęt do rehabilitacji, okazały, pachnący żywicą park, a w szczególności życzliwy i fachowy personel wpłynęły na moją słuszną decyzję. Już po dwóch tygodniach pobytu w ośrodku stan zdrowia mojego ojczyma uległ wyraźnej poprawie. Jestem pewien, że to nie nasze ostatnie spotkanie z Centrum.
dr n. med. stom. Przemysław Uliasz
Previous slide
Next slide

Koordynowana opieka senioralna
Zobacz jak wyglądają nasze zajęcia

Powitanie lata w Centrum Origin Otwock

W Centrum Origin Otwock pacjenci czują się jak w domu

Galeria zdjęć

Cennik

POBYTCZASCENA
demencja - stadium lekko i średniozaawansowa ne (umowa na czas nieokreślony)miesiącod 6400 zł do 8500 zł
 • Program przeznaczony dla chorych w lekkim i średniozaawansowanym stadium choroby – MMSE 11-23 pkt.
 • Klasyczna fizjoterapia - poprawianie ruchomości stawów, kręgosłupa
 • Indywidualne zajęcia z logopedą i psychologiem
 • Terapia neuropsychologiczna (trening funkcji poznawczych takich jak pamięć, uwaga, funkcje językowe i wzrokowo-przestrzenne)
 • Terapia zajęciowa, w tym: terapia reminiscencyjna, art-terapia, muzykoterapia, trening umiejętności podstawowych i złożonych, grupowe spacery oraz zajęcia w ogrodzie terapeutycznym, terapia sensoryczna w sali Snoezelen, terapia ruchowa: taniec, gimnastyka, ćwiczenia usprawniające, ćwiczenia sprawności wzrokowo-przestrzennej, sylwoterapia
 • Seria terapii i zajęć indywidualnych mających na celu określenie stanu zdrowia oraz postępu choroby - w ostatni tydzień każdego miesiąca pobytu
 • Raport miesięczny przygotowywany przez zespół specjalistów, który udostępniany jest rodzinie osoby chorej - na życzenie

demencja - stadium zaawansowane (umowa na czas nieokreślony)miesiącod 7500 zł do 11000 zł
 • Program dla chorych mobilnych lub na wózku w zaawansowanym stadium choroby – MMSE poniżej 10 pkt.
 • Zakres zajęć codziennych dopasowany do indywidualnych możliwości chorego
 • Zwiększona ilość godzin przeznaczonych na terapie indywidualne
 • Zintensyfikowany nadzór pielęgniarski i terapeutyczny
 • Codzienna walidacja gerontologiczna metodą Naomi Feil
 • Codzienna obserwacja ewaluacyjna prowadzona przez zespół specjalistów w ostatnim tygodniu każdego miesiąca
 • Raport miesięczny, który udostępniany jest rodzinie osoby chorej - na życzenie
pobyt krótkoterminowy (minimum 14 dni)2 tygodnieod 4510 zł do 8000 zł
 • zakwaterowanie w pokoju 1-2 osobowym
 • pełne wyżywienie
 • całodobowa opiekę pielęgnacyjna i pielęgniarska
 • całodobowa opieka pielęgnacyjna i pielęgniarska
 • aktywizację psychofizyczną poprzez indywidualne i grupowe zajęcia aktywizujące i integracyjne
 • cena pobytu nie obejmuje opłat za leki i materiały higieniczno-pielęgnacyjne (jeżeli Pensjonariusz takich wymaga) oraz opłat za usługi dodatkowe nie wymienione w zakresie oferty

  Za dodatkową opłatą:
 • możliwość skorzystania z porad lekarzy specjalistów
 • możliwość wykonania badań laboratoryjnych
 • szeroka gama zabiegów rehabilitacyjnych

  Zapewniamy komfortowy pobyt w rodzinnej atmosferze i w spokojnym, zdrowym środowisku (las, cisza), umożliwiającym choremu zmianę otoczenia, aktywne spędzanie czasu, zawieranie nowych znajomości i odzyskanie sił.
  Oferta dostępna jest przez cały rok.

Centrum Origin Otwock
ul. Bernardyńska 13-15
05-400 Otwock

Centrum Origin Kraków
ul. Osiedle Młodości 10
31-908 Kraków – Nowa Huta

Copyright 2019 | All Rights Reserved
Projekt i wykonanie Origin Polska