Opieka wytchnieniowa w Centrum ORIGIN Otwock

Opieka wytchnieniowa to inaczej mówiąc opieka zastępcza. Ma charakter tymczasowy, jest zwykle krótkoterminowa i stanowi znakomite rozwiązanie w sytuacji, kiedy opiekująca się chorym rodzina lub opiekun domowy nie może przez jakiś czas sprawować opieki. Celowe jest wykorzystanie tego czasu na poprawę stanu zdrowia pacjenta w największym możliwym stopniu. 

Opieka wytchnieniowa w Centrum ORIGIN Otwock

Centrum Origin Otwock świadczy usługi opieki wytchnieniowej, które są poszukiwane w nagłych przypadkach, w trudnych do przewidzenia sytuacjach osobistych, rodzinnych czy losowych. Co jakiś czas opiekun potrzebuje „uwolnienia się” od swoich codziennych, wcale niełatwych obowiązków – potrzebuje odpoczynku, aby zregenerować siły.

Dbanie o bliską, wymagającą troskliwej opieki osobę, daje poczucie satysfakcji i spełnienia obowiązku. Jednocześnie  jest zazwyczaj niezwykle trudne, odpowiedzialne i wyczerpujące, a przy tym pozostawia niewiele czasu na zajmowanie się swoimi własnymi sprawami. Opiekunowie rodzinni często doświadczają stanu określanego mianem wypalenia. Wówczas bardzo potrzebny jest im czas na oderwanie się od obowiązków – zajęcie się inną pracą, wyjazd na wakacje, czy po prostu znalezienie wolnej chwili dla siebie. Opieka wytchnieniowa pomaga zapewnić choremu  w tym czasie należytą, wykwalifikowaną opiekę i terapię dostosowaną do jego potrzeb, a opiekunowi umożliwia odpoczynek i powrót do równowagi psychicznej.

Interdyscyplinarny Zespół lekarzy, fizjoterapeutów i pielęgniarek Centrum Origin Otwock opracował ramowy program pobytu wytchnieniowego, podczas którego prowadzone będą kompleksowe działania na rzecz poprawy stanu fizycznego i psychicznego pacjenta. 

Obejmuje on:

  • Okres wstępnej oceny, szukania mocnych i słabych stron pacjenta, ocenę tolerancji wysiłku, stopnia współpracy itd. 
  • Próby wdrożenia różnych sposobów wielokierunkowej terapii i rehabilitacji dostosowanej indywidualnie do potrzeb i możliwości pacjenta.
  • Wybór i kontynuację zastosowanych podczas prób metod wielokierunkowej terapii, które najlepiej się sprawdzają w przypadku konkretnego pacjenta i które pacjent najlepiej akceptuje.

 

Pobyt wytchnieniowy kończy się co najmniej jednym dniem, który opiekun spędza wspólnie z pacjentem w Centrum Origin Otwock, poznając metody wspierania pacjenta w domu, uzyskując wskazówki jak unikać błędów, otrzymując odpowiedzi na ewentualne pytania.

Dostępne są dwa programy o różnym okresie trwania:

  • 3 tygodniowy
  • 6 tygodniowy

 

Umożliwia to wybór optymalnego wariantu i dopasowanie go do potrzeb  pacjenta oraz preferencji opiekuna.
Osoby przebywający w Centrum w ramach pobytu wytchnieniowego otaczane są taką samą troskliwą opieką lekarską, pielęgniarską i terapeutyczną oraz mają do dyspozycji wszelkie udogodnienia, jak osoby korzystające z opieki długoterminowej. 

Dostępność tej oferty jest uzależniona od ilości wolnych miejsc.

W związku z tym, opiekunów planujących powierzenie podopiecznego na pobyt wytchnieniowy, szczególnie w miesiącach wakacyjnych, zapraszamy już teraz do kontaktowania się w sprawie rezerwacji terminu oraz uzgodnienia pozostałych szczegółów skorzystania z naszej oferty.

Więcej informacji: tel. +48 22 102 6080, kom. +48 797 606 112, lub info@originpolska.com

ORIGIN Polska
ul. Hajoty 49
01-821 Warszawa
tel. +48 (22) 279 49 00

Copyright 2019 | All Rights Reserved – Projekt i wykonanie Origin Polska