Artykuły
pisane przez naszych
ekspertów

porady zdrowotne dla seniorów
Powtarzalna przezczaskowa stymulacja magnetyczna - rTMS

Powtarzalna przezczaskowa stymulacja magnetyczna – rTMS

Kolejną nowatorską i rekomendowaną jako dającą dobre rezultaty terapią oferowaną w Centrum Origin Otwock jest powtarzalna przezczaszkowa stymulacja magnetyczna mózgu – rTMS, wykorzystywana do modulacji aktywności mózgu stosowana w leczeniu licznych schorzeń neurologicznych oraz psychiatrycznych. Posiadamy bardzo nowoczesne i wciąż należące do dość rzadkich w kraju urządzenie.

Czytaj więcej...
Platforma wibracyjna rehabilitacja pourazowa

Platforma wibracyjna

Platforma wibracyjna jest trenażerem, umożliwiającym trening z minimalnym wysiłkiem, polegającym na oddziaływaniu wibracjami na poszczególne partie ciała, powodując masowanie, wyszczuplanie, rozciąganie i wzmacnianie mięśni i kości.

Czytaj więcej...
Centrum Origin Otwock przygotowuję pacjentów do wszczepienia endoprotezy

Centrum ORIGIN Otwock przygotowuję pacjentów do wszczepienia endoprotezy

Osoby cierpiące na zwyrodnienie stawu biodrowego lub kolanowego z uwagi na ból, utratę swobody ruchu, a co się z tym wiąże utratę ogólnego komfortu życia, są często kierowane na operację wymiany uszkodzonego stawu na sztuczny. Leczenie operacyjne zawsze budzi obawy związane z prawidłowym wykonaniem procedur medycznych i ewentualnymi komplikacjami pooperacyjnymi, a także z późniejszym procesem rehabilitacji i tempem powrotu do zdrowia.

Czytaj więcej...
Program rehabilitacyjny ORIGIN NeuroCare Afazja

Program ORIGIN NeuroCare AFAZJA

Pojęcie afazji odnosi się do pewnej grupy objawów, wśród których dominują zaburzenia mowy, wywołanych uszkodzeniem mózgu – nie dotyczy żadnej konkretnej choroby. Pojawia się w wyniku uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, niezależnie od czynnika, który je wywołuje. Statystycznie najczęściej Afazja następuje w wyniku urazu czaszkowo-mózgowego, udaru mózgu, procesu ekspansywnego, bądź procesu neurodegeneracyjnego prowadzącego do otępienia.

Czytaj więcej...
ORIGIN Polska
ul. Hajoty 49
01-821 Warszawa
tel. +48 (22) 279 49 00

Copyright 2019 | All Rights Reserved – Projekt i wykonanie Origin Polska