Poprzedni
Następny
ROBOTY REHABILITACYJNE
– robot do reedukacji chodu
– robot do reedukacji funkcji ręki
– trening chodu i biegu w odciążeniu do 80%
– dynamiczne schody terapeutyczne
– robot do reedukacji funkcji dłoni
W ośrodkach w Otwocku i Krakowie oferowana jest kompleksowa rehabilitacja w systemie ambulatoryjnym.
Indywidualny pakiet rehabilitacji może obejmować fizjoterapię funkcjonalną oraz zabiegi fizykoterapii z częstotliwością odpowiednią do możliwości fizycznych pacjenta.
Rehabilitacja ambulatoryjna odbywa się po wstępnej konsultacji fizjoterapeutycznej lub lekarskiej przeprowadzonej w ośrodku. Realizujemy zabiegi oraz specjalistyczne programy po udarze, urazie, operacji, amputacji oraz w schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, reumatologicznych i urologicznych.
– robot do reedukacji chodu
– robot do reedukacji funkcji ręki
– trening chodu i biegu w odciążeniu do 80%
– dynamiczne schody terapeutyczne
– robot do reedukacji funkcji dłoni
Program dziennej, kompleksowej rehabilitacji pourazowej i pooperacyjnej, prowadzonej przez doświadczony zespół fizjoterapeutów. Indywidualny dobór metod i zestawów ćwiczeń w celu eliminowania dysfunkcji aparatu ruchu pacjenta.
1-osobowa komora hiperbaryczna najnowszej generacji, wykorzystująca tlenoterapię hiperbaryczną – nieinwazyjną metodę terapeutyczną, polegającą na dostarczeniu 100% tlenu pod zwiększonym ciśnieniem nawet do uśpionych komórek ciała, umożliwiającą ich dotlenienie, a co za tym idzie, spowolnienie procesu starzenia.
To najszerzej stosowana na świecie metoda stymulacji mózgu, oparta na wykorzystaniu pola magnetycznego oraz zjawiska indukcji elektromagnetycznej do precyzyjnej neuromodulacji aktywności neuronalnej mózgu.
Aparat wytwarza krótkie impulsy magnetyczne o mocy porównywalnej z rezonansem magnetycznym, które bezboleśnie penetrują tkankę mózgową na głębokość około 3-4 cm, indukując w neuronach tzw. prąd depolaryzacyjny.
W ten sposób możemy pobudzać aktywność kory mózgowej w miejscu stymulowanym i na drodze modulacji transsynaptycznej wpływać na aktywność sąsiednich struktur mózgu. Wskazanie do wykorzystania metody rTMS nie zamykają się jedynie na leczeniu depresji.
KRIOSAUNA JUKA
1-osobowa komora kriogeniczna przeznaczona do przeprowadzania indywidualnych zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej, podczas których wzrasta krążenie krwi i limfy w organizmie.
Przyspiesza to metabolizm oraz zwiększa tonus, dzięki czemu sprawniej się poruszamy. Temperatura podczas zabiegu: od -100 do -160 stopni Celsjusza.
KRIO SYSTEM KRIOSAN
krioterapia miejscowa
FALA UDERZENIOWA
terapia przeciwbólowa i przeciwzapalna
SIS SUPER INDUKCYJNA STYMULACJA
stymulacja mięśni, mobilizacja stawów, przyspieszenie gojenia ran
POLE MAGNETYCZNE NISKIEJ CZĘSTOTLIWOŚCI
redukcja bólu i stanu zapalnego
LASER WYSOKOENERGETYCZNY
terapia przeciwbólowa i przeciwzapalna
PNEUMATCZNY MASAŻ LIMFATYCZNY
terapia obrzęku limfatycznego
WANNA Z HYDROMASAŻEM
regeneracja organizmu i rozluźnienie mięśni całego ciała
WIRÓWKA KOŃCZYN GÓRNYCH
rozluźnienie mięśni kończyn górnych
WIRÓWKA KOŃCZYN DOLNYCH
rozluźnienie mięśni kończyn dolnych
W Sali prowadzone są zajęcia rewalidacyjne mają na celu stymulację polisensoryczną, pobudzanie zmysłów, wyzwalanie aktywności osób poddanych terapii, zwiększenie ich możliwości nawiązywania i utrzymywania kontaktu z opiekunem, a także sprzyjanie wyciszeniu emocjonalnemu, łagodzeniu stresów, relaksacji, odprężeniu, wzmacnianiu poczucia bezpieczeństwa. Staje się to możliwe dzięki różnorodnym, interaktywnym, stymulującym zmysły urządzeniom oraz szczególnej atmosferze panującej podczas terapii.
INDYWIDUALNE KONSULTACJE, TERAPIA, DIAGNOZA
W procesie diagnozowania, neuropsycholog określa trudności poznawcze i ich wpływ na codzienne funkcjonowanie chorego. Stara się dobrać odpowiednie formy postępowania terapeutycznego, obejmujące zarówno terapię neuropsychologiczną jak i działania w obrębie otoczenia chorego w zakresie sposobów komunikowania się z chorym, stopnia asystowania opiekunów w czynnościach codziennych, organizacji dnia oraz przestrzeni wokół chorego.
Diagnozowanie i terapia zaburzeń o podłożu neurologicznym:
językowych (afazja), mowy (dyzartria, apraksja mowy, jąkanie neurogenne i in.), głosu, połykania (dysfagia) oraz pomoc w innych problemach.
Celem terapii jest rozbudowanie zasobu słownictwa, usprawnienie motoryki aparatu mowy, poprawa jakości funkcji językowej oraz wypracowanie alternatywnych zachowań w komunikowaniu się z otoczeniem. Terapia neurologopedyczna obejmuje między innymi ćwiczenia koordynacji oddechowo-fonacyjno-artykulacyjnej, pacjent pracuje nad pogłębieniem wdechu, wydłużeniem wydechu co przekłada się na artykulację i poprawę funkcji życiowych chorego.
Centrum Origin Otwock
ul. Bernardyńska 13-15
05-400 Otwock
Centrum Origin Kraków
ul. Osiedle Młodości 10
31-908 Kraków – Nowa Huta
Copyright 2019 | All Rights Reserved
Projekt i wykonanie Origin Polska