Artykuły
pisane przez naszych
ekspertów

porady zdrowotne dla seniorów

Rehabilitacja

Terapia neuropsychologiczna - Pomoc w codziennym funkcjonowaniu osoby chorej

Terapia neuropsychologiczna – Pomoc w codziennym funkcjonowaniu osoby chorej

Jednym z obszarów holistycznej opieki w Centrum Origin Otwock jest terapia neuropsychologiczna. Celem działań podejmowanych w tym obszarze jest poprawa oraz jak najdłuższe utrzymanie optymalnego poziomu funkcjonowania poznawczego osoby chorej. Opieka neuropsychologiczna obejmuje terapię indywidualną oraz grupową i pozwala na jak najefektywniejsze dostosowanie otoczenia do możliwości poznawczych osoby chorej.

Czytaj więcej...
Powtarzalna przezczaskowa stymulacja magnetyczna - rTMS

Powtarzalna przezczaskowa stymulacja magnetyczna – rTMS

Kolejną nowatorską i rekomendowaną jako dającą dobre rezultaty terapią oferowaną w Centrum Origin Otwock jest powtarzalna przezczaszkowa stymulacja magnetyczna mózgu – rTMS, wykorzystywana do modulacji aktywności mózgu stosowana w leczeniu licznych schorzeń neurologicznych oraz psychiatrycznych. Posiadamy bardzo nowoczesne i wciąż należące do dość rzadkich w kraju urządzenie.

Czytaj więcej...
Platforma wibracyjna rehabilitacja pourazowa

Platforma wibracyjna

Platforma wibracyjna jest trenażerem, umożliwiającym trening z minimalnym wysiłkiem, polegającym na oddziaływaniu wibracjami na poszczególne partie ciała, powodując masowanie, wyszczuplanie, rozciąganie i wzmacnianie mięśni i kości.

Czytaj więcej...
Centrum Origin Otwock przygotowuję pacjentów do wszczepienia endoprotezy

Centrum ORIGIN Otwock przygotowuję pacjentów do wszczepienia endoprotezy

Osoby cierpiące na zwyrodnienie stawu biodrowego lub kolanowego z uwagi na ból, utratę swobody ruchu, a co się z tym wiąże utratę ogólnego komfortu życia, są często kierowane na operację wymiany uszkodzonego stawu na sztuczny. Leczenie operacyjne zawsze budzi obawy związane z prawidłowym wykonaniem procedur medycznych i ewentualnymi komplikacjami pooperacyjnymi, a także z późniejszym procesem rehabilitacji i tempem powrotu do zdrowia.

Czytaj więcej...
ORIGIN Polska
ul. Hajoty 49
01-821 Warszawa
tel. +48 (22) 279 49 00

Copyright 2019 | All Rights Reserved – Projekt i wykonanie Origin Polska