
Nowoczesna terapia neuropsychologiczna to szansa
Jest to ciekawe zagadnienie, ponieważ niewiele osób zdaje sobie sprawę z różnic pomiędzy terapią
psychologiczną a terapią neuropsychologiczną.

Neurorehabilitacja stacjonarna
Nowoczesna neurorehabilitacja stacjonarna – po udarze, urazie lub operacji mózgu oparta jest o uznane na świecie metody z wykorzystaniem innowacyjnych urządzeń robotycznych. Niedowład kończyn, będący częstym następstwem uszkodzenia mózgu wymaga specjalistycznej i długotrwałej rehabilitacji, cyklicznych i powtarzalnych ćwiczeń według indywidualnego programu opracowanego przez doświadczonego fizjoterapeutę.

C-EYE rozwijanie podmiotowości pacjenta
W Centrum Origin Otwock jedną z form neuropsychologicznej terapii funkcji poznawczych jest praca za pomocą systemu C-EYE

Rehabilitacja manualna
Rehabilitacja manualna jest nieodzownym elementem rekonwalescencji. Oferta Origin spełnia najwyższe standardy w zakresie rehabilitacji w schorzeniach narządu ruchu zarówno o charakterze przewlekłym i przeciążeniowym, jak i w stanach pooperacyjnych i pourazowych. Wykwalifikowany zespół terapeutów Origin dysponuje najwyższym poziomem wiedzy oraz umiejętnościami popartymi certyfikatami.

Kompleksowa rehabilitacja neurologiczna
Kompleksowa rehabilitacja neurologiczna – po udarze, urazie lub operacji mózgu lub daje realną szansę na powrót do samodzielności. W ciężkich przypadkach uszkodzenia mózgu objawiają się zazwyczaj niedowładem kończyn, utratą zdolności rozumienia lub ekspresji mowy, zaburzeniami widzenia i czucia.

Stacjonarna rehabilitacja po wypadku
Jak podają policyjne statystyki, w 2019r. doszło do ponad 30 288 wypadków drogowych, w których zostało rannych 35 477 tys. osób. Dodając do tego ponad 83 205 wypadków przy pracy, w których 9,7 % poszkodowanych doznało urazu głowy, 5,2% kręgosłupa w odcinku szyjnym i grzbietowym, 43,8 % kończyn górnych, a 35,2 % kończyn dolnych można łatwo oszacować, dla jak dużej liczby poszkodowanych niezbędna jest stacjonarna rehabilitacja po wypadku.

Wystarczy chcieć – pomagamy walczyć o zwycięstwo
“Często niemożliwe staje się realne,
wystarczy chcieć i mieć dobry plan.”
Nie znamy dnia ani godziny – tak często mawiamy. I to jest prawdą – nigdy nie wiemy, co może się nam przytrafić.

Ćwiczenia ręki po udarze
Udar mózgu to uszkodzenie mózgu będące konsekwencją zatrzymania dopływu krwi do tkanki mózgowej. Choroba ta dotyka głównie osoby po 65 roku życia. Występowanie udarów mózgu wśród społeczeństwa jest obecnie zdecydowanie częstsze niż było parędziesiąt lat temu. W walce o przywracanie sprawności istotną rolę odgrywają ćwiczenia ręki po udarze.

Dlaczego rehabilitacja po udarze ma takie znaczenie?
„Rehabilitacja po udarze przywraca choremu życie” – z takimi opiniami na co dzień spotykają się terapeuci w swojej pracy. Samodzielność, możliwość wstania z wózka, podpisania się, codzienna rozmowa, czy powrót do hobby – to cele, które pacjenci stawiają sobie każdego dnia podczas terapii.