WAŻNY KOMUNIKAT
ZAKAZ ODWIEDZANIA PACJENTÓW
od dnia 10 marca 2020

Szanowni Państwo,

W trosce o bezpieczeństwo epidemiologiczne naszych pacjentów i zgodnie z zaleceniami Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, związanymi z niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem SARS-Co V-2 od dnia 10.02.2020 WPROWADZAMY ZAKAZ ODWIEDZANIA PACJENTÓW w Centrum Origin Otwock.

Centrum Origin Otwock oferuje rehabilitację neurologiczną w ramach programu ORIGIN NeuroCare.
Od maja 2020, Centrum Origin Kraków oferować będzie rehabilitację neurologiczną i ortopedyczną  w ramach programów ORIGIN NeuroCare i ORIGIN OrtoCare.
Oba Centra będą oferowały rehabilitację pobytową oraz ambulatoryjną.
Kolejne CENTRA ORIGIN znajdują się obecnie w fazie projektowej.

W Otwocku, w pierwszym ośrodku ORIGIN w Polsce, w ramach programu ORIGIN MemoryCare oferowana jest opieka nad osobami z rozwiniętą demencją, w tym dotkniętymi chorobą Alzheimera. 
Następne programy usług senioralnych będą się pojawiać w miarę otwierania kolejnych CENTRÓW ORIGIN. Będą to programy pobytów długoterminowych dla osób o średnim i wysokim stopniu niesamodzielności oraz tzw. mieszkania serwisowane dla bardziej samodzielnych seniorów.

Oczywiście tak. Nasz zespół specjalistów przeprowadza 7 dniową ewaluację seniora, z uwzględnieniem oceny poziomu samodzielności seniora. Po dwóch lub trzech dniach pobytu wystawiamy kompleksowy raport diagnostyczny, określamy zagrożenia i rekomendujemy dalsze postępowanie. 
W przypadku zarekomendowania kontynuacji opieki domowej, pobyt diagnostyczny w naszym Centrum uprawnia opiekunów osoby chorej do bezpłatnych konsultacji telefonicznych oraz do korzystania z krótkich pobytów wytchnieniowych w preferencyjnych cenach.

O cenie decyduje rodzaj zakwaterowania oraz koszt wybranego programu rehabilitacji, który zależy od stopnia zaangażowania personelu medycznego i fizjoterapeutów oraz rodzaju sprzętu używanego do rehabilitacji.  
Cena ostateczna, która może odbiegać od ceny szacunkowej określonej na podstawie przedstawionej dokumentacji i zaleceń kierującego lekarza, może być dokładnie określona dopiero po kilkudniowym pobycie ewaluacyjnym, w czasie którego zespół naszych specjalistów ustali faktyczny stan pacjenta i przygotuje szczegółowy program rehabilitacji

Cena zależy od stopnia zaawansowania choroby. W CENTRUM ORIGIN w Otwocku oferujemy opiekę osobom z zaawansowaną demencją, opiekę paliatywną i hospicyjną. 
O cenie decyduje rodzaj zakwaterowania oraz intensywność wymaganej opieki, a także koszt wszelkich ewentualnych dodatkowych usług, obejmujące zabiegi lub badania specjalistyczne, których nie wykonujemy w naszych obiektach (prześwietlenia, zabiegi stomatologiczne, etc.). 
Cena ostateczna, która nie musi odbiegać od ceny szacunkowej określonej na podstawie przedstawionej dokumentacji i zaleceń kierującego lekarza, może być dokładnie określona dopiero po kilkudniowym pobycie ewaluacyjnym, w czasie którego zespół naszych specjalistów ustali faktyczny stan pacjenta i przygotuje szczegółowy program rehabilitacji. 

Pierwsze mieszkania serwisowane Origin znajdą się w ofercie najprawdopodobniej już w 2020 roku.
Mieszkania te będzie można wynająć z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia lub kupić na własność. 
W ramach miesięcznych opłat oferowany będzie szeroki zestaw programów terapeutycznych i aktywizujących opracowanych przez kanadyjską firmę ORIGIN, program żywienia, sprzątanie oraz 24-godzinny dostęp do kadry medycznej i opiekuńczej ORIGIN.

Zdajemy sobie sprawę, że obecność członków rodziny ma pozytywny wpływ na przebywające u nas osoby, dlatego drzwi w CENTRACH ORIGIN są zawsze dla nich otwarte. Muszą tylko zgłosić swoje przybycie do obiektu i jego opuszczenie w  recepcji.

W Centrach Origin zapewniona jest całodobowa opieka pielęgniarska. Opieką lekarzy specjalistów dostępna jest codziennie w dni powszednie. Podczas nieobecności lekarzy w CENTRUM, personel pielęgniarski ma możliwość przeprowadzenia konsultacji telefonicznych.

Wszystkie pokoje w sekcji rehabilitacji są umeblowane. 
W pokojach pobytów długoterminowych oraz w mieszkaniach serwisowanych przewidujemy możliwość wykorzystania własnego umeblowania. We wszystkich pokojach, w standardzie wykończenia wnętrz zawarte jest specjalistyczne łóżko ze sterowanym elektrycznie stelażem. 
W przypadku opieki demencyjnej zachęcamy do przywiezienia ulubionych przez chorą osobę niewielkich elementów umeblowania, takich jak fotel, stolik czy biurko, obrazy, oprawione zdjęcia, zegar, itp.

W naszych CENTRACH obowiązuje surowy zakaz palenia tak wyrobów tytoniowych jak i e-papierosów. Zakaz ten dotyczy tak rezydentów jak i całego personelu oraz wszystkich gości.

Za wyjątkiem mieszkań serwisowanych, w naszych CENTRACH nie podaje się alkoholu i nie wolno go spożywać. Tak jak w przypadku palenia tytoniu, chodzi nam o propagowanie zdrowego trybu życia.

Uważamy że bliski kontakt z rodziną i przyjaciółmi jest niezmiernie ważny dla naszych rezydentów. Samodzielni pacjenci oraz pacjenci wymagający tylko częściowej asysty mogą opuszczać nasze obiekty kiedy chcą, chociaż ze względów bezpieczeństwa musimy być informowani o przypadkach pozostawania poza obiektem na noc. 
W przypadku dotkniętych demencją, pacjentów programu MemoryCare, niezbędne jest zachowanie specjalnej procedury. 

Każde CENTRUM ORIGIN współpracuje z lokalną parafią, dzięki czemu dostępne są posługi kapłańskie.

W Centrum Origin Otwock można skorzystać z szeregu usług dodatkowych takich jak: usługi kosmetyczne, fryzjerskie, opieka indywidualna, indywidualne programy rehabilitacyjne, wycieczki fakultatywne itp.

Przybory toaletowe takie jak gąbki, mydło w płynie i szampon, szczoteczka i pasta do zębów, przybory do czesania, kosmetyki i balsam nawilżający  do ciała, przybory, krem i piankę do golenia.
Ubrania bawełniane dostosowane do stanu pensjonariusza i pory roku, w tym skarpetki zwykłe i białe do zajęć i rehabilitacji. Lekkie obuwie sportowe sznurowane lub na rzepy. Szczegółowa lista niezbędnych rzeczy zmieszczona jest na stronie INFORMACJE DLA PACJENTA.

Rodziny pacjentów powiadomimy niezwłocznie o odwołaniu zakazu odwiedzin.