Wystarczy chcieć – pomagamy walczyć o zwycięstwo

“Często niemożliwe staje się realne,
wystarczy chcieć i mieć dobry plan.”

Nie znamy dnia ani godziny – tak często mawiamy. I to jest prawdą – nigdy nie wiemy, comoże się nam przytrafić. Nasi pacjenci najczęściej właśnie w wyniku takich nieszczęśliwych wypadków tracą „COŚ” najważniejszego – sprawność, funkcje, poczucie bezpieczeństwa, niezależność, samodzielność, czyli tak naprawdę wszystko – własne zdrowie.

Centrum Origin - rehabilitacja neurologiczna i ortopedyczna
Centrum Origin Otwock, rehabilitacja robotyczna, rehabilitacja neurologiczna, Origin Polska

Nasz zespół fizjoterapeutów w Otwocku

Nasz zespół fizjoterapeutów w Otwocku jest po to, aby poprawić tym pacjentom jakość życia w dniu codziennym. Pracując na najwyższej jakości sprzętach jesteśmy w stanie przywrócić nadzieję na lepsze jutro. Naszą funkcją jest bycie matką, ojcem, psychologiem – kiedy trzeba przytulimy, ale również jak trzeba to tupniemy nogą.

Cel pacjenta jest dla nas priorytetem

Cel pacjenta jest dla nas priorytetem, a także motywacją do działania. Często niemożliwe staje się realne, wystarczy chcieć i mieć dobry plan. Każdy człowiek pragnie być jak najbardziej niezależny od osób trzecich i to właśnie jest naszym zadaniem. Pomóc naszym pacjentom w nabyciu jak największej samodzielności. Nie ma pacjentów, którzy by nie chcieli chodzić, a w niektórych uszkodzeniach jedynym rozwiązaniem aby móc spełnić to marzenie jest robot Reoambulator do reedukacji chodu. Reoambulator jest wielozadaniową platformą z modułem wirtualnej rzeczywistości, która poprzez symulację prawidłowego wzorca chodu, pobudza mechanizm neuroplastyczności układu nerwowego, tworząc tym samym nowe połączenia nerwowe w miejsce uszkodzonych . 

Jesteśmy świadkami wielu łez wzruszenia, zarówno pacjentów jak i ich rodzin, gdy po długotrwałym unieruchomieniu pacjent stawia swoje pierwsze kroki. Ten błysk oraz radość w oczach naszych podopiecznych jest nie do opisania. Wierzymy w to, że nie można się poddawać, zawsze trzeba walczyć i tego uczymy naszych pacjentów, codziennie motywując ich do walki. Stawiamy sobie i pacjentom poprzeczkę zawsze o jeden stopień wyżej. Jego osiągnięcie pozwala poczuć dumę z siebie, która wzmacnia i daje motywację do dalszych wysiłków. Jest to kluczowe w całym procesie rehabilitacji, który prowadzimy. 

 fizjoterapeuta Klaudia Szymczak – fizjoterapeuta Centrum Origin Otwock
                                       Magazyn NEW LIFE nr 1 (marzec 2020) – str. 13